Monitor oddechu w niani elektronicznej – hit czy kit?

0

Elektroniczna niania to przyrząd, który powinien znaleźć się u wszystkich rodziców. Wiąże się to przede wszystkim z bezpieczeństwem dziecka, które jest monitorowane nawet w sytuacji, kiedy żadnego z opiekunów nie ma obok niego.

 

Niania elektroniczna – na czym to polega?

Sprytne oraz niezwykle czułe urządzenie, które ułatwia życie rodziców oraz opiekunów noworodków oraz dzieci. Oczywiście, na rynku dostępne są różne modele, co sprawia, że jedne z nich posiadają więcej funkcji oraz dokładniej sprawdzają czynności życiowe, a inne z kolei są w stanie określić tylko podstawowe parametry. Aby nabyć właściwy model konieczne jest poznanie w czym można wybierać. Niania elektroniczna umożliwia zarówno śledzenie dziecka przy pomocy obrazu, jak i dźwięku. Na monitorze wyświetla się obraz, który pokazuje co pociecha robi w danym momencie. Jest to bardzo przydatne w trakcie ułożenia dziecka na spoczynek, ale także w momencie przebywania w innym pokoju, kiedy dziecko bawi się samodzielnie w innym pomieszczeniu. Rodzice mogą przebywać w kuchni, łazience czy też sypialni i jednocześnie patrzeć na to co robi ich pociecha przebywająca w bawialni bądź własnej sypialni. Oprócz oczywistego kontrolowania zachowania, można także sprawdzać funkcje życiowe. Ta opcja jest bardzo atrakcyjna w przypadku, kiedy dziecko śpi, odpoczywa. Rodzice nie muszą co kilka minut przychodzić do pokoju w którym śpi maluszek i sprawdzać czy wszystko jest w porządku, gdyż niania elektroniczna udziela tych odpowiedzi. Najbardziej nowoczesne modele ofiarują jednak szereg dodatkowych informacji, które mogą wydawać się przesadzone oraz zbędne, ale dla innych stanowią ważny element wyposażenia danego modelu.

 

Kontrola funkcji życiowych

Niania elektroniczna ma możliwość monitorowania funkcji życiowych. Mowa oczywiście o modelach z wyższej półki, które zawierają wszystkie możliwe do wykorzystania efekty oraz opcje. Ich zadaniem jest bezustanne kontrolowanie oddechu oraz bicia serca dziecka. Jest to bardzo ważne w pierwszych tygodniach życia, gdyż zjawisko śmierci łóżeczkowej jest bardzo popularne wśród maluchów i jeśli rodzice mogą tego uniknąć, powinni zrobić wszystko co w ich mocy, aby ochronić dziecko przed tym co najgorsze. W omawianym przypadku nie chodzi o bycie przewrażliwionych. Chodzi o to, że rodzice mają rękę na pulsie oraz pragną na wszelką cenę ochronić najukochańszą osobą od cierpienia oraz złego. Warto więc wziąć pod uwagę nabycie najlepszego z możliwych modeli niani.