Piękne i nieznane wyspy w Europie

0

Planując wymarzone wakacje wcale nie musimy szukać dalekich i dość drogich wypadów. Nie każdy lubi długie loty, przesiadki, lotniskowe oczekiwanie na odprawę i na wiecznie opóźnione odloty. Można zdecydować się na bliższe destynacje, a tych w Europie nie brakuje. Mamy blisko nas piękne plaże, ciepłe morza, wspaniałe hotele i wiele rozmaitych atrakcji, które sprawią, że nasz urlop będziemy długo i dobrze wspominali. Kierunki dobrze przecież znamy: Włochy, Grecja, Francja, Hiszpania.

Jeśli wybór padł na Grecję, koniecznie zajrzyjcie na Paros. Bardzo przystępne ceny, bez problemu znajdziecie zakwaterowanie i nie ma tam tłumów, co może być ważnym argumentem za wyborem właśnie tego kierunku. Ludzie częściej wybierają Santorini lub Mykonos i tam z reguły będzie tłoczniej. Na Paros możemy w spokoju wypocząć, delektując się miejscowym winem, oliwkami lub innymi lokalnymi specjałami. Dawną stolicą wyspy jest górskie Lefakes – w sam raz na piesze przedpołudniowe wycieczki z rodziną. Koniecznie zajrzyjcie do kościółka Agia Triada. W hotelach do dyspozycji gości czeka sporo sprzętu do wypożyczenia.

Grecja za daleko?

No to jedziemy do Niemiec, a tam już czeka Sylt. Piękny krajobraz wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyspa jest u nas mało znana, a to naprawdę świetne miejsce na spędzenie wakacji. Gościły tam wielkie gwiazdy z Marleną Dietrich na czele. W hotelach można zrelaksować się zażywając zabiegów spa.

No dobrze, a co z tą Hiszpanią?

Malutka wyspa Formentara na pewno zrobi na Was duże wrażenie. Błękitna woda, piaszczyste plaże, wydmy skuszą najbardziej wymagających turystów. Jeśli szukacie miejsca mniej hałaśliwego od Ibizy, to Formentara będzie naprawdę idealna. Szczególnie godne polecenia są tam dania ze świeżych ryb, ale też domowe makarony i szpinak. Nie musimy spędzać całego czasu na plaży. Warto zrobić sobie małą wycieczkę do latarni morskiej Es Cap de Barbaria. Jeśli traficie tam podczas zachodu słońca, widoki będą niezapomniane.

Francja też ma swoje piękne wyspy.

Jedną z nich jest Belle-Ile-en-Mer, co w polskim tłumaczeniu oznacza piękną wyspę na morzu. Plaże tam są rewelacyjne. Dodatkowo jest mnóstwo szlaków i zabytków do zwiedzania. Na całej wyspie jest dużo pensjonatów i hoteli do wyboru. Na pewno będzie z czego wybierać.

Italia kusi nie tylko Sycylią.

Mało kto wie, ale pełna uroku jest wyspa wulkaniczna Ischia, która znajduje się na Morzu Tyrreńskim. Można tam w godzinkę dopłynąć promem z Neapolu. Mimo, że wysepka nie jest tak popularna, jak Capri, naprawdę warto tam się wybrać. Na koniec pozostaje nam już tylko życzyć Wam bon voyage!