Płyny micelarne – co warto o nich wiedzieć

0
dax

Wśród środków do oczyszczania twarzy znajdują się między innymi płyny micelarne. Poleca się je przede wszystkim dlatego, że łączą w sobie działanie środków do demakijażu, mycia i tonizowania. Sięgając po płyn micelarny, eliminujemy konieczność zakupu kilku różnych kosmetyków. Czym charakteryzują się płyny micelarne?

Co usuwaną płyny micelarne?

Dostępne obecnie w sprzedaży płyny micelarne doskonale radzą sobie z usuwaniem nie tylko kurzu z powierzchni twarzy. Ich stosowanie to sposób na pozbycie się również sebum, silikonów znajdujących się w stosowanych kremach, pigmentów znajdujących się w kosmetykach do makijażu. Doskonale radzą sobie nawet z tymi substancjami, które odporne są na działanie wody.

Jak działają płyny micelarne?

Każdy płyn micelarny zbudowany jest z miceli, czyli cząsteczek o charakterystycznej budowie i działaniu. Składają się one z dwóch warstw: hydrofilowej oraz hydrofobowej. Warstwa hydrofilowa odpycha tłuszcze, a przyciąga wodę, zaś warstwa hydrofobowa odpycha wodę, a przyciąga tłuszcze. Jedna warstwa jest zawsze zewnętrzna, druga zaś wewnętrzna. Niezależnie od tego, jak są ułożone doskonale radzą sobie z usuwaniem z powierzchni skóry substancji różnego rodzaju.

Kiedy sięgać po płyny micelarne?

Płyny micelarne są niezwykle skuteczne. Ich ogromną zaletą jest także to, że są bardzo łagodne dla skóry. To właśnie z tego powodu poleca się je wszystkim kobietom, których problemem jest zbyt sucha i podrażniona skóra. Po ich zastosowaniu skóra jest nawilżona. Poleca się je także posiadaczkom skóry tłustej, której nie należy obciążać innymi preparatami do demakijażu. Niewątpliwym atutem każdego płynu micelarnego jest nie tylko to, że doskonale radzi sobie z oczyszczeniem skóry, pozostawiając ją nawilżoną, ale przywraca jej naturalne pH. Dodatkowo nie prowadzi on do uszkodzenia bariery ochronnej naskórka.

Płyn micelarny dopasowany do potrzeb skóry

Decydując się na zakup płynu micelarnego, warto pamiętać, że producenci oferują kosmetyki dedykowane cerze różnego rodzaju. Różnią się one nieco składem. W szerokiej ofercie płynów micelarnych znaleźć można między innymi te przeznaczone do cery tłustej, wrażliwej, suchej, naczynkowej. Dostępne są nawet te, które stworzono z myślą o skórze atopowej oraz wykazującej skłonność do reakcji alergicznych. Wśród marek oferujących dobrej jakości płyny micelarne znajduje się między innymi Dax, Bielenda oraz Nivea.

Jak stosować płyn micelarny?

Płyn micelarny sprawdza się zarówno jako kosmetyk oczyszczający, jak i odświeżający. Aby dokładnie usunąć zanieczyszczenia z powierzchni skóry, wystarczy nanieść odrobinę płynu na wacik, a następnie delikatnie pocierać nim twarz. Wacik należy wymieniać do momentu, aby po przetarciu skóry nie będą znajdowały się na nim żadne zabrudzenia.

Za pomocą płynu micelarnego można również usunąć makijaż z oczu. Aby to zrobić, wystarczy nasączony wacik położony na kilka sekund na zamkniętych powiekach. Taki sposób zmywania makijażu pozwala uniknąć pocierania delikatnej skóry oczu.

Płyny micelarne to kosmetyki o szerokim zastosowaniu. Zapewniają solidną pielęgnację, a ich szeroki wybór sprawia, że każda kobieta znajdzie ten idealnie dopasowany do potrzeb własnej skóry.