Co wpływa na sprawność seksualną mężczyzn?

0

Mężczyźni w różnym wieku odczuwają problemy ze sprawnością seksualną, jednak nie każdy chce się do tego przyznać. Nawet młode osoby dotyka ten problem, a najczęściej wynika z czynników, które można samodzielnie wyeliminować. Niekiedy jest to jednak problem natury medycznej i konieczne jest wsparcie lekarza.

Najczęstsze przyczyny problemów z erekcją

Fizjologiczne problemy, z jakimi borykają się dzisiejsi mężczyźni mogą przybierać różną formę. Zwykle panowie skarżą się na:

  • trudności z osiągnięciem erekcji,
  • przedwczesny wytrysk,
  • brak możliwości utrzymania erekcji.

Zwykle takie trudności są na początku bagatelizowane, jednak z czasem mogą zrodzić się na tym tle problemy w związku. Kiedy mężczyzna nie rozmawia ze swoją partnerką, ta może przypuszczać, że nie podoba mu się, jest nieatrakcyjna lub jej partner znalazł sobie kochankę. Sama rozmowa nie jest jednak w stanie pomóc, ponieważ konieczne jest stwierdzenie przyczyny i wykluczenie jej. W tym celu można udać się do urologa, jak również do seksuologa.

Wśród najczęściej występujących przyczyn problemów z erekcją wymienia się zwykle:

  • stres i nerwowy tryb życia,
  • przemęczenie i brak snu,
  • niewłaściwą dietę oraz nadużywanie alkoholu i papierosów,
  • choroby układu krążenia,
  • przerost prostaty.

Bardzo ważne, aby jak najszybciej ustalić, jaka jest natura problemu i móc z nią zawalczyć. Na efekty czeka się jakiś czas, jednak bardzo często są one rewelacyjne.

Co może wpłynąć na poprawę erekcji?

Niezależnie od przyczyny, każdy mężczyzna może samodzielnie podejmować odpowiednie kroki, aby poprawić swoją sprawność seksualną. Kluczową rolę będzie tu odgrywał styl życia oraz kondycja zdrowotna. Nadwaga, zbyt wysoki poziom złego cholesterolu, uzależnienia to zwykle największe problemy. Lekarze zawsze zalecają wprowadzenie regularnego wysiłku na świeżym powietrzu oraz eliminację czynników stresogennych. Jeśli nie ma możliwości zmiany pracy, czy pozbycia się innych trudności, być może warto udać się do terapeuty, który pomoże nauczyć się z nimi walczyć. Korzystnie na erekcję wpływają też tabletki na potencję bez recepty. Poprawiają ukrwienie, dzięki czemu znika stres sytuacyjny, a erekcję łatwiej jest utrzymać.

Właściwa dieta również ma wiele wspólnego z osiągnięciami seksualnymi mężczyzny. Przede wszystkim, nie jest wskazane spożywanie posiłków przed samym stosunkiem. Nie może być to również posiłek kaloryczny, ani ciężki, ponieważ może dojść do niestrawności, która z pewnością nie sprzyja igraszkom miłosnym. Ważne, aby odżywiać się w sposób regularny i jadać lekko. W menu muszą dominować świeże warzywa, ale powinny się tam także znaleźć rośliny strączkowe, tłuste ryby morskie i naturalne tłuszcze roślinne. Alkohol należy pijać raczej symbolicznie. Najlepiej, jeśli jest to czerwone, wytrawne wino w niewielkich ilościach, ponieważ ma udowodnione działanie sprzyjające zdrowiu układu krwionośnego.