Moda na miedź we wnętrzach – co warto wiedzieć?

0
dzbanek miedziany

Miedź pojawia się w różnorodnych aranżacjach i pomieszczeniach, nie ma na niej miejsca tylko w stylu glamour czy luksusowym salonie, gdyż świetnie prezentuje się również w stylach loftowych czy nowoczesnych. Dzbanek miedziany i inne dodatki warto mieć także w kuchni oraz salonie.

Jak urozmaicić wnętrze przy pomocy miedzi?

Miedź to metal szlachetny i delikatny, dlatego po wprowadzeniu go do wnętrza zyskuje ono wyjątkowy styl i nieco elegancji. Zanim zakupisz dzbanek miedziany czy inne dodatki zwróć szczególną uwagę na przygotowanie oryginalnej i stylowej aranżacji. Miedź najlepiej prezentuje się w pojedynkę, gdyż za dużo dodatków wykonanych z tego materiału przyczynia się do przytłoczenia wnętrza i nie ma on nic wspólnego z dobrym gustem, prezentuje się tandetnie. Miedziana lampka czy stolik albo ława, a do tego dzbanek miedziany ustawiony w innej części pokoju nadają spójności i sprawiają, że w pokoju można się zrelaksować i odpocząć, znika uczucie przytłoczenia.

Miedź pasuje do stylu industrialnego, nowoczesnego, skandynawskiego oraz rustykalnego. Warto także pomyśleć o miedzianych dodatkach w stylu retro. Dzbanek miedziany czy inne elementy to zakup na wiele lat, gdyż wraz z upływem czasu zyskują jeszcze lepszy wygląd i stają się bardziej brązowe czy zielone, zamiast lśniące i złote, co jeszcze nadaje im charakteru.

Jak wybierać miedziane dodatki?

Wybierając miedź, trzeba mieć na uwadze naturalność tego metalu, gdyż jest w 100% przetwarzany, czyli zniszczony dzbanek miedziany, misa czy ramka nie zanieczyszczają naszej planety jeszcze bardziej, a z powodzeniem służą do stworzenia zupełnie nowych rzeczy.

Warto dodać, że miedź świetnie komponuje się z innymi kolorami, dlatego warto łączyć ją z drewnem, czernią, pastelami, ale pasuje także do intensywnych kolorów. Metaliczne dodatki i zdobienia są dostępne w wersji matowej oraz błyszczącej, stąd każdy może dopasować je do swoich preferencji. Ten kolor przydaje się nie tylko w trakcie urządzania domu, ale nada smaczku i elegancji w biurze czy gabinecie.

Miedź przypomina nieco dom ukochanej babci, w którym spędzało się letnie wakacje, dlatego błysk metalu przywołuje wiele ciepłych wspomnień i poprawia humor.