Prosecco: Wino, które zdobywa świat swoją elegancją i świeżością

0

Prosecco to białe wino musujące produkowane w północnej części Włoch. Jest wytworzone z gatunków winogron Glera, Verdiso oraz Bianchetta Trevigiana. Proces produkcji Prosecco jest skomplikowany i wymaga specjalistycznej wiedzy. Jednakże efekt końcowy tego trudnego procesu zachwyca niejednego smakosza.

Dlaczego Prosecco staje się coraz popularniejsze?

W ostatnich latach, Prosecco stało się szczególnie popularne na całym świecie ze względu na swoją doskonałą jakość i przystępną cenę. W porównaniu do innych rodzajów wina musującego jak szampan czy cava, cena butelki prosecco jest znacząco niższa co sprawia że wielu konsumentów może pozwolić sobie na jego zakup.
Jednakże czynniki te nie są jedynymi powodami takiego zainteresowania tym trunkiem. Jego lekkie i przyjemne aromaty owocowe oraz ożywczość mimo niskiej zawartości alkoholu idealnie nadają się dla osób poszukujących orzeźwienia.

Jakie są różnice między Prosecco a szampanem?

Pierwszą ważną różnicą pomiędzy prosecco a szampanem jest miejsce ich produkcji – Szampan powstaje na obszarze Szampanii we Francji, natomiast Prosecco produkowane jest w północnej części Włoch. Drugą różnicą jest stosunek do użycia określonych winogron – jedynie gatunki Pinot Noir, Chardonnay i Pinot Meunier mogą być użyte do produkcji szampana. Z kolei Prosecco może być wyprodukowane tylko z gatunków Glera, Verdiso oraz Bianchetta Trevigiana.

Gdzie najlepiej smakuje Prosecco?

Prosecco to doskonały dodatek dla każdego przyjęcia czy kolacji. Warto jednak pamiętać, że najsmaczniejszy będzie podany w odpowiedniej temperaturze – idealną temperaturą dla prosecco są 6-8 stopni Celsjusza. Aby cieszyć się pełnią jego smaku warto także zapoznać się z kulinarnymi propozycjami jakie pasują do tego trunku i nauczyć się komponować dania w taki sposób aby podkreślić delikatność i słodycz trunek.

Jak serwować i przechowywać Prosecco?

Butelka prosecco musi zostać ostrożnie otwarta by nie straciła swoich bąbelków, a następnie przelana do szklanki lub kieliszka.
W przypadku przechowywania należy pamiętać o tym by butelkę trzymać poziomo (tak jak wszystkie rodzaje wina musującego) aby korek utrzymywał wilgoć i nie wysychał. Prosecco najlepiej smakuje w ciągu roku od dnia zakupu, dlatego warto pamiętać o tym by go spożytkować jak najszybciej po otwarciu butelki. Jeśli szukasz dobrego Prosecco sprawdź ten adres https://dobrewino.pl/45-prosecco

Prosecco to wino musujące które zyskuje na popularności dzięki swoim walorom. Lekkie i orzeźwiające, ale jednocześnie eleganckie – idealne do podania podczas każdej wyjątkowej okazji. Warto zwrócić uwagę na jego właściwości oraz sposób produkcji aby rozkoszować się pełnią ich smaku. W końcu takie trunki są dla naszych kubków smakowych prawdziwym rarytasem!