Top 5 popularnych benefitów pracowniczych

0
catering dla firm

Prywatna opieka medyczna, zajęcia sportowe, catering dla firm — to tylko wybrane z coraz częściej stosowanych benefitów motywacyjnych dla pracowników. Jakie profity zaliczane są do pięciu najpopularniejszych oraz czym się charakteryzują?

W zdrowym ciele zdrowy duch — karta sportowa dla pracowników

Atrakcyjne benefity pozapłacowe to jeden z elementów, który pozwala zatrzymać największe talenty w firmie. W związku z powyższym warto śledzić, jakie dodatkowe korzyści oferują konkurencyjne marki, a kolejno wprowadzić je także u siebie. Czymś obowiązkowym stały się karty na zajęcia sportowo-rekreacyjne. Umożliwiają one korzystanie z obiektów sportowych, takich jak baseny, siłownię czy szkoły tańca lub studia jogi. W zależności od wybranej opcji taką kartę można zaoferować zarówno pracownikom, jak i ich bliskim czy znajomym.

Prywatna opieka medyczna — bezpieczny pracownik to szczęśliwy pracownik

Coraz więcej pracodawców decyduje się na zaoferowanie swoim pracownikom pakietu z prywatną opieką medyczną. Zazwyczaj ich zakres zależy od wybranego dostawcy oraz potrzeb pracowników. Przeważnie można liczyć na dostęp do najróżniejszych lekarzy i korzystać z ważnych badań. W zależności od wybranego abonamentu można także objąć pakietem również członków rodziny pracownika.

Catering dla firm — przez żołądek do lepszej pracy

Nie tajemnica jest, że najedzony człowiek cechuje się pogodą ducha i wysokim poziomem motywacji. Dlatego, aby zaoferować mu smaczny i pożywny posiłek, pracodawcy postanawiają zamówić specjalistyczny catering dla firm. To właśnie taka opcja pozwala odciążyć osoby zatrudnione od wydawania pieniędzy lub tracenia czasu w domu na przygotowanie posiłku.

Wyjazdy integracyjne — praca w zgranym zespole jest efektywniejsza

Sportowa rywalizacja, warsztaty kreatywne, dalsze lub bliższe wycieczki — to coraz częściej wybierane sposoby na zbliżenie do siebie pracowników oraz zjednoczenie się z firmą.takie eventy warto organizować regularnie — na przykład raz ją pół roku. W przypadku, gdy problemem jest czas, warto sięgnąć po wsparcie wyspecjalizowanych firm, które zagwarantują niezapomniane chwile.

Inwestycja w wiedzę pracownika to inwestycja w firmę

Kwalifikacje pracowników mogą decydować o dynamice rozwoju firmy, jak i również o jej silnej pozycji na rynku. Tak więc inwestowanie w umiejętności i wiedzę zespołu to rodzaj benefity, który gwarantuje obustronne korzyści.