Radcy prawni – pomoc online czy stacjonarnie?

0

W obecnych czasach mnóstwo usług przenosi się do świata wirtualnego. Tą drogą można załatwić najbardziej błahe, ale i te złożone, trudne sprawy. Podobnie jest z kwestiami prawnymi. W Internecie szukamy porad prawnych, zapoznajemy się z ofertami radców i adwokatów. Czy to dobry pomysł?

 

Pomoc online – wygodnie i szybko

Pomoc uzyskiwana za pośrednictwem Internetu, ma wiele zalet zarówno dla radców prawnych, jak i ich klientów. Specjalista zyskuje na odbiorcach, którzy zamiast czekać na umówione spotkanie, mogą skorzystać z drogie mailowej, kontaktu telefonicznego. Klienci za to nie muszą wychodzić z domu, szukać po całym mieście kancelarii, nosić ze sobą dokumentów, o których utratę lub zniszczenie się boją. Często usługi oferowane online, są także tańsze od tych proponowanych na miejscu.

Czy warto stawiać na pomoc online, jaką proponują radcy prawni Łódź  to miasto, w którym wzrasta liczba ofert tego typu. Wiele kancelarii zrzeszających radców, dostosowuje się do potrzeb klienta. Nie ma problemu z otrzymaniem szybkiej odpowiedzi na krótkie i proste dla fachowca pytanie, ale nurtujące dla klienta. Gdy sprawa jest złożona, wymaga wspólnego działania kilku osób, można umówić się na spotkanie w siedzibie.

 

Kiedy zdecydować się na pomoc online, a kiedy umówić spotkanie?

Pomoc w napisaniu pisma, które bazuje na standardowej formule, może odbywać się wirtualnie. Wystarczy kontakt mailowy lub telefoniczny. Klient szybko uzyskuje niezbędną odpowiedź, nie płaci za nią wysokiej kwoty, za to radca może poszerzyć swój pakiet usług, docierając do większego grona odbiorców. Porady udzielane online to także sposób na pozyskanie klienta, a dla przeciętnych osób ogromne udogodnienie, gdy nie trzeba długo wyczekiwać na spotkanie.

Dłuższej konsultacji, zapoznania się z dokumentacją, a niekiedy współpracy także z innymi specjalistami, wymagają zwykle sprawy firmowe. Mogą to być ponadto skomplikowane sprawy rodzinne, karne, związane z prawem handlowym. Nie ma reguły, jednak im więcej niuansów wymagających rozmowy bezpośredniej, tym większe prawdopodobieństwo, że nie obejdzie się bez osobistego spotkania.

Warto kierować się rekomendacjami, poleceniami, ale i zwracać uwagę na specjalizację radców