Życie seksualne osób na emeryturze

0

Seniorzy również uprawiają seks i otwarcie przyznają się do swoich potrzeb. Młode pokolenie często powinno brać z nich przykład i stosować sprawdzone sposoby, które umożliwiły im zachowanie sprawności seksualnej na długi lata.

Jak wygląda życie seksualne na emeryturze?

Kiedy przekroczymy 60 rok życia potrzeby seksualne kobiet i mężczyzn wreszcie się wyrównują. Kobiety wraz z wiekiem mają coraz więcej męskich hormonów, a ilość kobiecych hormonów u panów pozostaje taka sama. Swego rodzaju podobieństwo hormonalne sprawia, że ludzie po przekroczeniu tego wieku z reguły dogadują się lepiej niż w przeszłości, a także ich życie łóżkowe również przebiega na lepszym poziomie. Wiele osób wręcz po raz pierwszy doświadcza takich wrażeń i doświadczeń. Dużą rolę odgrywa dyspozycyjność fizyczna, gdyż cykl owulacyjny nie gra już dużej roli, a to ze względu na brak możliwości zajścia w ciążę. Dochodzi do tego dużo wolnego czasu, gdyż dzieci są dorosłe, życie zawodowe przestało odgrywać większe znaczenie, dzięki czemu można skoncentrować się na partnerze i naprawdę cieszyć się z każdego zbliżenia. Nie trzeba kochać się o wyznaczonych porach, kiedy to dzieci śpią, albo czas nagli, gdyż za parę godzin zadzwoni budzi. Ta swoboda sprawia, że niemłodzi partnerzy dążą do zbliżeń coraz częściej i stają się one dla nich bardzo przyjemne.

Lekarze zachęcają do aktywności seksualnej, gdyż współżycie pozwala rozprawić się z wieloma schorzeniami oraz dolegliwościami. W mózgu uwalniane zostają endorfiny, dzięki którym nie odczuwamy bólu. Ten rodzaj białka działa lepiej niż środki przeciwbólowe przepisywane przez specjalistów. Kiedy u seniora występuje ból artretyczny czy pourazowy, wystarczy satysfakcjonujące zbliżenie i nie będzie po nim śladu! Oprócz tego zmniejsza się odczuwanie bólów reumatycznych i innych dolegliwości związanych ze sporym dyskomfortem.

Kiedy dwoje ludzi kocha się regularnie, mięśnie w całym ciele stają się coraz mocniejsze, a do tego zwiększa się elastyczność. W związku  tym seniorzy mają więcej energii i nie narzekają na bezustanne zmęczenie. Babcia chodzi po domu uśmiechnięta, a dziadek podśpiewuje pod nosem w trakcie łuskania orzechów. Kiedy dochodzi do tego spalanie kalorii mamy obraz zadowolonych z życia i jednocześnie sprawnych seniorów. Wystarczy współżycie i nie trzeba udawać się na poranną gimnastykę, albo biegać. W podeszłym wieku łączenie przyjemności i pożyteczności jest jak najbardziej wskazane. Zarumienione policzki, bardziej atrakcyjny wygląd i wyprostowana postawa ciała to zdecydowanie cechy wyglądu seniora aktywnego seksualnie bez względu na wiek.