Skąd się bierze brak ochoty na współżycie?

0

Wiele kobiet zwraca uwagę, że ich partnerzy nie inicjują współżycia, a nawet, kiedy pojawiają się delikatne sugestie z ich strony zmieniają temat, albo unikają kontaktów intymnych jak ognia. Taka sytuacja często mylona jest ze zdradą, ale prawda jest zupełnie inna…

Męski problem, czyli brak ochoty na seks

Wiele kobiet zmaga się z niechęcią partnera do współżycia. Omawiana sytuacja często pojawia się bez żadnego ostrzeżenia, co daje wiele do myślenia i co tu dużo mówić jest sytuacją niekorzystną. Gwałtowny spadek formy często jest postrzegany jako zainteresowanie inną kobietą, ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Warto bliżej przybliżyć temat. Po ukończeniu 30 roku życia mężczyźni mają coraz niższy poziom testosteronu w organizmie. Mowa o spadku 1% w ciągu roku, co pokazuje, że ubytki są naprawdę spore przede wszystkim w sytuacji, kiedy mowa o seniorach i panach w podeszłym wieku. Około 50-60 roku życia każdy mężczyzna musi przejść kryzys, który określa się jako andropauzę. W tym czasie pojawia się bezustanne przygnębienie, następuje spadek sprawności intelektualnej, pojawia się drażliwość, która wcześniej nie dawała się we znaki. Warto też wspomnieć o chwiejności uczuciowej, prowokowaniu kłótni, a w najbardziej zaawansowanych przypadkach pojawia się również depresja i spadek nastroju. Bezustannie pogarsza się koncentracja oraz pamięć, co również wpływa na ogólne nastawienie oraz postępowanie. Dochodzi do tego również zdecydowanie mniejsza chęć na zbliżenia i pogarsza się popęd seksualny. Mniejsze ilości testosteronu w organizmie sprawiają, że erekcja staje się coraz słabsza, pomniejsza się ciśnienie wytrysku oraz objętość nasienia. Siła mięśni pogarsza się, może się nawet wydawać, że penis zaczyna żyć własnym życiem i nie słucha się wcale swojego właściciela. Rola kobiety jest wtedy bardzo ważna, gdyż musi wykazać się przede wszystkim cierpliwością oaz zrozumieniem. Negatywne oraz złośliwe komentarze wpływają nie tylko na samopoczucie mężczyzny, ale budują również mur niezgody i nieporozumienia między partnerami, który będzie trudny do naprawienia. To kolejny sprawdzian dla związku, kiedy to kobieta musi wykazać się jeszcze większą wytrwałością, zrozumieniem oraz dać partnerowi wiele miłości, której potrzebuje wtedy najbardziej.

Nie należy jednak czekać aż sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej, gdyż można rozpocząć odpowiednie leczenie, które opiera się na przyjmowaniu testosteronu. Odbywa się to pod nadzorem endokrynologa. Brak wzwodu może być nieco krępujący dla obu stron, jednakże należy to przyjąć jako naturalną kolej rzeczy i zrobić wszystko, aby tymczasowe problemy nie zepsuły nastroju oraz zaplanowanych uniesień miłosnych. Wzajemna masturbacja oraz miłość oralna wzniosą nawet największych poległych, dlatego nie należy się poddawać, ale uczynić wszystko, żeby druga strona zakończyła zbliżenie spełniona oraz z uśmiechem na twarzy.