Jak pozbyć się zmęczenia z twarzy?

0

Na twarzy mamy wypisane więcej niż nam się wydaje. Można z niej wyczytać, jaki mamy nastrój, czy jesteśmy zdrowi, ile spaliśmy poprzedniej nocy. Często ktoś wpatrując się nam w twarz, pyta się czy coś się stało lub czy jesteśmy wyspani.

Jak ukryć zmęczenie wypisane na twarzy? Czy to jest w ogóle możliwe? Oczywiście najlepiej jest dobrze się wyspać, chociaż niektórzy wypoczęci wyglądają gorzej, niż jakby nie spali całą noc. Oznaki zmęczenia na twarzy to przede wszystkim opuchnięte oczy, szara cera, sińce pod oczami, spora ilość zmarszczek. Są jednak sposoby, aby ukryć te mankamenty.

Oto kilka sposobów, jak odświeżyć naszą twarz

  1. Maseczka na opuchliznę oczu – czasem budzimy się z opuchniętą twarzą i odciśniętymi wzorkami pościeli na skórze. Z pomocą mogą przyjść maseczki, które odświeżą cerę.
  2. Wklepywanie kremu do twarzy — kremy do twarzy i ich skład to jedno, ale sposób nakładania kosmetyku to drugie. Każdy dotyk skóry wpływa pozytywnie na jej elastyczność.
  3. Masaż limfatyczny twarzy – umiejętnie wykonany pomoże usunąć opuchliznę i wygładzić zmarszczki.
  4. Kremy do twarzy Zmarszczki powodują, że nasza twarz wygląda na zmęczoną i starą. Kremy do twarzy na zmarszczki nie są przeznaczone tylko dla pań po pięćdziesiątce. Skóra traci swoją elastyczność już po 25 roku życia i to jest dobry moment na rozpoczęcie stosowania tego typu kremów.
  5. Korektor pod oczy – skutecznie ukryje sińce pod oczami. Pamiętajmy, aby go dobrze rozetrzeć, bo inaczej nasze oczy będą wyglądały jak u misia pandy. Korektor można nałożyć na lub pod podkład – zależy, jak jest nam wygodnie.
  6. Rozświetlacz – nadaje blasku twarzy, możemy nałożyć odrobinę w kącikach oczu, na policzki, brodę i łuk kupidyna. Rozświetlacza należy używać oszczędnie, bo inaczej będziemy wyglądać jak spoceni.
  7. Nie bez znaczenia jest oczywiście dieta. Nie jest tajemnicą, że skóra, która jest odpowiednio odżywiona od wewnątrz, pięknie wygląda na zewnątrz. Pielęgnacje można również wspomóc odpowiednimi suplementami i zabiegami w gabinecie kosmetycznym.