Zestawy garnków polskich producentów – które wybrać?

Zestawy garnków polskich producentów – które wybrać?

Grudzień 12, 2019 Wyłącz przez News

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, a także sprawdzonych rozwiązań, zestawy garnków polskich producentów nie odbiegają jakością od zagranicznych marek. Jest to ważne szczególnie wtedy, kiedy chcemy inwestować w solidne produkty na lata, jednocześnie wspierając krajową gospodarkę. Jakie zestawy garnków oferują polscy producenci? Co można znaleźć w ofercie najpopularniejszych, rodzimych marek?

Zestawy garnków od polskich firm, czyli tradycja i jakość

Wbrew pozorom jest wiele producentów doskonałej jakości garnków, którzy swoją siedzibę mają właśnie w Polsce. Wśród nich najpopularniejsza jest marka Ambition, Gerlach czy Emalia Olkusz. Do tych mniej znanych, lecz wciąż reprezentujących wysoki poziom firm można zaliczyć producentów takich jak Florina, Tadar, Tragar, Galicja i Zwieger. Marki te wielokrotnie nagradzano, a niektóre z nich polecane są nawet przez profesjonalistów.

Zestawy garnków od polskich producentów

Polscy producenci dokładają wiele starań, aby ich produkty spełniały nowoczesne potrzeby. W związku z tym oferty marek są bardzo różnorodne. Można w nich znaleźć innowacyjne technologie i solidne materiały, dzięki którym zestawy garnków spełnią oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów. Co warto wiedzieć o polskich producentach?

  1. Zestawy garnków firmy Ambition

Marka Ambition powstała w 2004 roku. Na początku swojej działalności specjalizowała się w produkcji sztućców wykonywanych z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Z biegiem lat wzbogaciła swoją ofertę w inne produkty m.in. zestawy garnków. Wybierając markę Ambition, klienci mają do dyspozycji ponad 26 różnorodnych serii garnków. Są one wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej, emalii lub odlewanego aluminium. Linie garnków różnią się więc nie tylko właściwościami, ale i wyglądem. Można wybierać spośród eleganckiej, błyszczącej lub matowej stali, czy emalii z różnymi motywami np. folklorystycznym.

  1. Zestawy garnków firmy Gerlach

Gerlach to polska, wielokrotnie nagradzana marka o ponad 250-letniej tradycji. Producent przez lata doskonaląc swoje produkty, współcześnie oferuje swoim klientom zestawy garnków o znakomitej jakości. Są one najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 lub aluminium. Stalowe garnki firmy Gerlach cechuje odporność na odkształcenia, uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę (możliwość użycia w piekarniku). Ich zaletą jest również trójwarstwowe dno, wewnętrzne miarki czy sitka w pokrywkach. Zestawy garnków z aluminium firmy Gerlach są z kolei lekkie i doskonale przewodzą ciepło. Powłoka jest odporna na zarysowanie i przywieranie, dlatego można na niej przygotowywać dania z użyciem minimalnej ilości tłuszczu.

  1. Zestawy garnków firmy Galicja

Galicja to polska firma działająca od 1991 roku. Specjalizuje się w produkcji garnków ze stali nierdzewnej i aluminium. Oferta obejmuje produkty do wszystkich rodzajów kuchenek, wykonane ze stali w połysku lub w matowym wykończeniu, a także modele żaroodporne. Zestawy garnków ze stali nierdzewnej firmy Galicja posiadają grube dno i poręczne, wygodne uchwyty.

  1. Zestawy garnków firmy Florina

Florina należy do marki Florentyna, która od ponad 30 lat działa na polskim rynku. Jej oferta obejmuje naczynia kuchenne, akcesoria, a przede wszystkim garnki. Do ich wykonania producent wykorzystuje wysokiej jakości stal nierdzewną i aluminium. Zestawy garnków Florina wyróżniają się ponadczasowym wzornictwem, a także wielowarstwowym dnem i grubymi ściankami, a także zastosowaniem powłoki nieprzywierającej.

  1. Zestawy garnków firmy Tadar

Marka Tadar łączy wysoką jakość z nowoczesnymi rozwiązaniami. Każdy produkt tej firmy jest przemyślany i doskonale spełnia swoją funkcję mimo upływających lat. Zestawy garnków Tadar wykonane są ze stali nierdzewnej, która jest odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu. Wybrane modele posiadają też wewnętrzną miarkę. Naczynia szybko się nagrzewają i pozwalają przyrządzić potrawy w krótszym czasie.

  1. Zestawy garnków firmy Tragar

Tragar to firma działająca w branży od ponad 20 lat. W swojej ofercie posiada zestawy garnków znanych producentów, wykonanych ze stali nierdzewnej lub emaliowanych. Komplety naczyń wyróżniają się nie tylko solidnymi materiałami, ale i różnorodnością pod względem koloru czy pojemności elementów wchodzących w skład zestawu.

  1. Zestawy garnków firmy Emalia Olkusz

Emalia Olkusz to wielokrotnie nagradzana, polska marka, która działa od 1907 roku. Zajmuje się produkcją naczyń emaliowanych, łącząc w swoich wyrobach tradycyjne wzornictwo i nowoczesne technologie. Zestawy garnków od Emalia Olkusz są nie tylko bezpieczne dla zdrowia i łatwe w czyszczeniu, ale również bardzo różnorodne pod względem kolorystycznym.

  1. Zestawy garnków firmy Zwieger

Zwieger to marka, która specjalizuje się w produkcji garnków wysokiej jakości. Umiejętność łączenia trwałości i innowacyjności każdego produktu potwierdzona jest rekomendacją wielu specjalistów z branży gastronomicznej. Zestawy garnków firmy Zwieger wykonywane są z odlewanego aluminium (z 3-warstwową powłoką nieprzywierającą i utwardzoną ceramicznie, nadają się do wszystkich typów kuchenek i do użycia w piekarniku) lub stali nierdzewnej (trójwarstwowe dno z dyskiem aluminiowym, ścianki o grubości 0,8 mm).