Ziołowe maseczki na problemy ze skórą

0

Zioła dobrze sprawdzają się w trakcie zmagania się z różnorodnymi problemami skóry. Można je spożywać w formie roślinnych naparów, ale to nie jedyna opcja. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przy ich pomocy powstają bardzo skuteczne maseczki domowej roboty.

Jakie zioła stosować na twarz?

Problemy skórne pojawiają się u każdego, jeśli nie trądzik, to wyskakuje nadwrażliwość czy alergia. Produkty, które oferują sklepy oraz apteki wielokrotnie nie zdają rezultatu, a może nawet pogarszają sprawę. Właśnie dlatego warto sięgnąć po najbardziej bezpieczne rozwiązania, bo naturalne – zioła. Nie posiadają one barwników, związków chemicznych oraz konserwantów, dlatego wygląd skóry ulega zdecydowanej poprawie.

Aloes doskonale wpływa na kondycję twarzy. Jest to związane z tym, że posiada właściwości regeneracyjne. Kiedy występuje w kremie bądź nakłada się go na cerę w formie maseczki sprawia, że wszystkie witaminy oraz związki przedostają się do głębszych warstw skóry. Z kolei, kiedy mamy do czynienia z sokiem z aloesu warto czerpać wszystko co najlepsze z jego właściwości antybakteryjnych.

Nagietek sprawdzi się u wszystkich osób, które zmagają się z trądzikiem bądź przesuszoną skórą. Jest to związane z jego właściwościami przeciwzapalnymi, zmiękczającymi oraz nawilżającymi. Nagietek używany jest w większości kosmetyków wspierających walkę z trądzikiem, dlatego dobrze jest go stosować w formie naturalnej. Jest to związane także z jego działaniem przeciwbakteryjnym.

Rumianek przyda się wszystkim, którzy zmagają się ze stanami zapalnymi na twarzy oraz trądzikiem. Jest skuteczny, gdyż działa przeciwzapalnie oraz ściąga skórę. Napar używa się nie tylko do przemywania skóry, ale można go wykorzystać również do zmęczonych oraz zainfekowanych oczu.

Bratek to rozwiązanie na trądzik, gdyż przy jego pomocy można szybko oczyścić organizm z zalegających toksyn. Roślinę tę można pić, przygotowywać przy jej pomocy maseczki, a napar wykorzystywać do przemywania problematycznej skóry.

Wszelkiego rodzaju stany zapalne mogą być łagodzone przy pomocy szałwii. Jest to związane z jej działaniem przeciwzapalnym oraz ściągającym. Poradzi sobie bardzo dobrze ze zmianami zapalnymi oraz bakteryjnymi.

Arnika to sposób na uzyskanie lepszej elastyczności naczyń włosowatych, a także zmniejszenie szansy na ich pęknięcie. Z tego względu przyda się właścicielce skóry naczyniowej, która jest stosunkowo problematyczna i wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków.

Ostatnie, ale niemniej skuteczne zioło to łopian, który rozprawi się  trądzikiem oraz wesprze łuszczycę. Wykazuje on działanie łagodzące na różnorodne podrażnienia występujące na skórze. Mowa nawet o zmianach łuszczycowych, które są już bardzo rozwinięte. Można go używać do przemywania skóry, ale również spożywać w formie suplementów diety.