Naturalne metody walki z bólem głowy

0

Pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Uprzykrza nawet najprostszą czynność dnia codziennego. Sprawia, że coś, co normalnie Cię nie drażni, jak światło, staje się nie do zniesienia. Ból głowy najlepiej zdusić w zarodku. Sprawdź jak sobie radzić z tą dolegliwością domowymi sposobami.

Ból głowy może mieć wiele przyczyn. Na szczęście, o ile nie towarzyszą mu nudności, wymioty, czy zaburzenia świadomości, zwykle nie musimy podejrzewać poważniejszej choroby, a naszym największym problemem będzie pogorszenie samopoczucia. Ból głowy to jeden z pierwszych sygnałów naszego organizmu, że sobie nie radzi i kończą się jego możliwości kompensacyjne. Związane jest to często z przemęczeniem, stresem, odwodnieniem, niedotlenieniem, czy nieodpowiednią podażą składników odżywczych z diety. Jeżeli tylko nasz ból jest umiarkowany, to warto spróbować sobie z nim poradzić likwidując jedną z wymienionych wcześniej przyczyn, a idealnie nadają się do tego domowe sposoby.

Rozluźnij się.

Stres to jedna z popularniejszych przyczyn bólu głowy. Napięcie odczuwamy wtedy wokół głowy, tak jakbyśmy mieli założoną za małą czapkę, albo opaskę. Największe dolegliwości mogą być zlokalizowane pod potylicą lub w okolicy skroni. Ból ten często jest spowodowany nadmiernym napięcie mięśni karku i głowy, o których mówi się nawet, że są mięśniami stresowymi. Rozluźnienie tego obszaru może znacząco zmniejszyć objaw. Idealnie sprawdzi się tu ciepła kąpiel, masaż albo zyskujące ostatnio na popularności maty do akupresury.

Melisa herbata – nawodnij się z pomocą ziół

Istotnym czynnikiem sprzyjającym bólom głowy jest odwodnienie. Już samo uzupełnienie płynów, choćby wodą, a potem regularne picie bardzo nam pomorze. Można jednak wyciągnąć znacznie więcej ze zwykłego, codziennego picia. Dodatek ziół pomoże sobie nam poradzić z wieloma innymi problemami w naszym organizmie. W kontekście stresu prym wiedzie melisa Herbata z liści tej rośliny działa uspakajająco, a jednocześnie nie otumania. Na rynku dostępne są oczywiście tabletki z melisą. Są one bardziej poręczne i wybierając dobrego producenta możemy liczyć na produkt w miarę dobrze standaryzowany, a więc zawierający faktycznie to co zostało zadeklarowane na etykiecie. Z drugiej strony melisa herbata pozwoli nam upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – zażyć zioło uspakajające, a jednocześnie się napić.

Złap oddech.

Przyspieszony oddech i tętno to sygnały, że nasz organizm jest w stanie podwyższonej gotowości, która de facto jest po prostu permanentnym stresem. Kilka ćwiczeń oddechowych, podczas których skupimy się na kontroli wdechu i wydechu pozwoli nam się uspokoić i lepiej dotlenić. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by wyciągnąć z tego jeszcze więcej i wyjść pooddychać na powietrze, gdzie być może jeszcze będziemy mogli delektować się odgłosami natury, jak choćby przyjemnie kojący szum drzew.