Jak wybrać żakiet do sukienki?

0

Eleganckie stylizacje wymagają od kobiet trzymania się pewnych ogólno przyjętych wytycznych. Żakiety do sukienki na wesele są świetnym uzupełnieniem garderoby, gdyż przyjęły się w kanonie, jako element stroju formalnego, który uchodzi za odpowiednio elegancki.

Wybierając się na wesele lub na imprezę okolicznościową podobnej rangi należy odpowiednio dostosować wszystkie części garderoby. Dotyczy to także innych okazji formalnych, na których rekomendowany jest oficjalny dress code. Żakiety do sukienki na wesele są bardzo ciekawy rozwiązaniem, zwłaszcza w sytuacji, w której trudno wybrać coś innego. Formalne stylizacje narzucają bardzo wiele ograniczeń związanych z tą formą, która sprawia, że często bardzo trudno jest wybrać odpowiednie elementy garderoby tak, by wszystko do siebie pasowało , a także pełniło funkcje praktyczne. Do eleganckiej sukienki często trzeba założyć wierzchnią część garderoby, a ta dla kobiet bywa bardzo problematyczna, gdyż nie mają zbyt dużego wyboru. Żakiety do sukienki na wesele, oraz inne formalne okazje nadają się idealnie ze względu na swoją praktyczność, a także zachowanie eleganckiej formy, którą można zestawić z większością stylizacji i nie tracić dobrego efektu wizualnego.

Jak dopasować żakiety do sukienki na wesele?

Dopasowanie żakietu do sukienki może jednak być trudne. W pierwszej kolejności należy dopasować konkretny model żakietu do sukienki, pod kątem kolorystycznym. Można do tego podejść na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest znalezienie żakietu w kolorystyce takiej samej lub przynajmniej podobnej, co sukienka. Jest to rozwiązanie najprostsze i najbardziej bezpieczne, gdyż takie stylizacje przeważnie łatwo da się ze sobą skomponować. Podejściem odmiennym jest zestawienie kolorów kontrastowych, co przy umiejętnym wdrożeniu daje ciekawe rezultaty. Przykładowo jasne sukienki można zestawić z uniwersalnymi ciemnymi kolorami, takimi jak czarny lub granatowy. Należy jednak przy tym uważać i dobrać kolory do siebie tak, by faktycznie ze sobą kontrastowały i tworzyły wizualnie spójną koncepcję, a nie delikatnie się ze sobą zlewały, gdyż to daje najgorsze rezultaty.

W drugiej kolejności należy dobrać odpowiedni krój żakietu. Niewątpliwie powinien on być jak najbardziej skromny, gdyż głównym elementem takich stylizacji zawsze pozostaje sukienka. Nie należy o tym zapominać i wybierać takie modele żakietów, które nie mają w sobie zbędnych dodatków i ozdobnych wstawek, a ich krój jest minimalistyczny. Żakiety do sukienki na wesele powinny być także stosunkowo praktyczne, a to oznacza, że krój powinien być wygodny, a ponadto żakiety powinny posiadać kieszenie. Warto zwrócić także uwagę na to, by były one dość delikatne i lekkie, gdyż i tak w większości przypadków nie będą noszone zbyt długo. Poza krojem na górze warto też zwrócić uwagę na dół, który powinien być jak najkrótszy. Celem takiego zabiegu jest sprawienie, aby najlepiej była widoczna główna część stylizacji, czyli sukienka.