Jak rozpoznać niedobór biotyny?

0

Biotyna odgrywa bardzo ważną rolę w zachowaniu właściwej kondycji włosów, skóry oraz paznokci. Jej niedobory widoczne są w pierwszej kolejności w ich wyglądzie, jednakże w całym ciele można spotkać się z negatywnymi objawami braku biotyny.

 

Jak rozpoznać niedobór biotyny?

Biotyna jest ważna, a jej obecność związana jest przede wszystkim z promienną cerą, lśniącymi oraz gęstymi włosami oraz długimi i zdrowymi paznokciami. W związku z tym, niewystarczająca ilość biotyny może zostać zauważona nawet bez pomocy lekarza, gdyż wygląd człowieka zmienia się. Na skórze można zauważyć podrażnienia, suche odcinki oraz stany zapalne. Dodatkowo, odcień skóry jest szary, wielokrotnie ludzie zauważają swego rodzaju łuszczycę skóry, która co prawda może szybko wrócić do poprzedniego stanu, ale wygląda niekorzystnie. Paznokcie również na tym cierpią, gdyż stają się łamliwe oraz ciężko jest je zapuścić. Biotyna, a raczej jej brak sprawia, że wypadają duże ilości włosów niżeli ma to miejsce w normalnych warunkach.

W organizmie także można zauważyć negatywne efekty braku biotyny. Chodzi o znacznie większy poziom cholesterolu we krwi. Dodatkowo, człowiek nie jest w stanie się skupić, zmaga się z brakiem energii i chce mu się bezustannie spać. Inne osoby z kolei zamiast senności zauważają podrażnienie. Ciężko jest więcej jednoznacznie określić jak objawiają się niedobory biotyny, gdyż są one inne w zależności od organizmu człowieka. Biotyna max jest rozwiązaniem odpowiednim w przypadku różnorodnych objawów, a szybka poprawa wyglądu oraz samopoczucia zdecydowanie poprawi jakość życia.

 

Biotyna – gdzie można ją znaleźć?

Biotyna max to nie jedyne wyjście dla osób, które zauważają u siebie jej braki. Można ją znaleźć i w produktach pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Kiedy mowa o wegetarianach powinni oni sięgać przede wszystkim po mąkę sojową, ryżową oraz pełnoziarnistą, gdyż zawiera ona znaczne ilości biotyny. Wątroba oraz żółtka jaj to opcja dla osób jedzących wszystko. W przypadku niedoboru biotyny należy wzbogacić dietę o większe ilości pomidorów, marchewki oraz szpinaku. Nie może zabraknąć orzechów ziemnych, włoskich i migdałów. W niektórych przypadkach zmiana diety okazuje się cały czas niewystarczająca. Właśnie dlatego biotyna max stawia czoła wszystkim brakom, aby możliwe było na powrót cieszenie się piękną, promienistą cerą oraz dobrym samopoczuciem i nastrojem.