Detoks wegański najlepszy na oczyszczenie organizmu

0

Przemęczenie organizmu, częste przeziębienia i brak energii do życia mogą oznaczać, że może przydać się oczyszczenie organizmu z toksyn. Przyczyna takiego stanu bardzo często jest śmieciowe jedzenie, w którym pełno jest konserwantów, polepszaczy smaku i spulchniaczy. Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Na czym polega detoks wegański?

Wegańska dieta oczyszczająca składa się głównie z warzyw, owoców, kasz, nasion, orzechów i dodatków w postaci superfoods. Dieta obfituje w błonnik, lecz nie znajdziemy w niej produktów pochodzenia zwierzęcego, ani laktozy. Duża zawartość błonnika w diecie wegańskiej może w początkowej fazie skutkować lekkim wzdęciami, a także mogą pojawić się zaparcia. Jednak nie trzeba się tym przejmować, ponieważ jest to związane z adaptacją organizmu do diety oraz zmianą flory bakteryjnej. Podczas diety wegańskiej powinno się spożywać 20% owoców a o 80% warzyw. Niektóre diety oczyszczające wykluczają spożywanie kasz i makaronów. Należy wyeliminować cukier, a zastąpić go miodem, syropem klonowym lub cukrem trzcinowym. Zalecane są świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne, a także picie dużej ilości wody. Na czas detoksykacji należy powstrzymać się od picia kawy i herbaty. W ciągu dnia można zjeść zaledwie dwie, trzy kromki chleba, a dozwolonym tłuszczem jest olej lniany. Detoks wegański zakłada całkowite wyeliminowanie pieprzu oraz zmniejszenie lub wyeliminowanie soli. Dozwolone są zioła i inne naturalne przyprawy.

Zaparcia, brak energii i brzydka cera odejdą w niepamięć.

Detoksykacja organizmu za pomocą diety wegańskiej pomoże pozbyć się wielu dolegliwości. Pozwala na zachowanie zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Z pewnością poprawi się wygląd skóry, włosów i paznokci. Dzięki diecie wegańskiej znikną zaparcia i inne dolegliwości układu pokarmowego, a masa ciała zmniejszy się o kilka kilogramów. Jednym z najważniejszych efektów wegańskiego detoksu jest poprawa samopoczucia i wzrost energii życiowej. Znikną problemy ze snem i nadmiernym stresem. Podsumowując, dieta wegańska pozytywnie wpływa na ciało i umysł, dlatego stosując kilkudniowy wegański detoks, najlepiej nie wracać już do tzw. śmieciowego jedzenia, ponieważ wszystkie dolegliwości mogą powrócić szybciej, niż się wydaje.

Jak przygotować się do detoksu organizmu?

Przed rozpoczęciem detoksykacji wegańską dietą trzeba odpowiednio się przygotować. Dwa tygodnie przed dietą, należy zrezygnować z fastfoodów, cukru, kawy, herbaty, mięsa i alkoholu. Poza tym trzeba zacząć spożywać dużo warzyw i owoców, pić dużo wody z cytryną oraz oczyszczające herbatki. Zaleca się także włączyć aktywność fizyczną, która wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Warto zaplanować oczyszczanie na dni, w których mamy więcej czasu, a najlepiej, gdy będą to dni wiosną lub latem, ponieważ wtedy są dostępne świeże owoce i warzywa. Kuracja oczyszczająca powinna trwać minimum 3 dni, a najwięcej 7 dni.