5 sposobów na dbanie o felgi i opony

0
tenzi

Ogumienie w dobrej kondycji to warunek bezpiecznej jazdy bez względu na warunki atmosferyczne panujące na drodze. Koła to także atrakcyjny dodatek, który wpływa na wygląd pojazdu i obrazuje, czy właściciel przykładał sporą uwagę do dbania o wszystkie części, czy też nie. Tenzi to kosmetyki pielęgnacyjne do samochodów warte uwagi.

Dbanie o koła zacznij od felg

Kiedy masz już pod ręką dobrej jakości kosmetyki przeznaczone do pojazdów Tenzi, pracę zacznij od felg, które stanowią najbardziej widoczny element koła. Do ich produkcji służą stopy metali prezentujące się bardzo atrakcyjnie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz specjalnych zdobień. Jednak nie jest to ważne, kiedy felgi są brudne oraz widać po nich ślady użytkowania. Zacznij od czyszczenia przy zastosowaniu szamponu oraz gąbki — to pierwszy etap, na którym nie możesz zakończyć swoich działań. Jest to uwarunkowane brudem oraz pyłem znajdującymi się we wszystkich szczelinach. W tym celu trzeba zastosować mocniejsze kosmetyki marki Tenzi oraz skuteczną chemię samochodową. Dobrze sprawdza się gąbka używana specjalnie do czyszczenia felg. Bardzo ważne, aby przed naniesieniem skutecznych oraz skoncentrowanych środków upewnić się, że powstały z myślą o konkretnym materiale, czyli służą do czyszczenia felg stalowych, aluminiowych, lakierowanych albo chromowanych. Każde z wymienionych tworzyw jest  nieco inne, co oznacza także zmienny skład najlepszych detergentów. Odpowiadają one przede wszystkim za usunięcie pyłu hamulcowego, który  niestety wraz z upływem czasu ulega zapieczeniu. Dodatkowo środki umożliwiają szybkie wyczyszczenie śladów z oleju, gumy i innych zanieczyszczeń. Przed zastosowaniem warto sprawdzić skład, żeby mieć pewność, że nie występują w nich kwasy. Po zakupie spryskaj felgę, zaczekaj, aż płyn zacznie działać i zmyj czystą wodą.

Jak zadbać o opony?

Spękane oraz matowe opony prezentują się tak samo nieatrakcyjnie, jak brudne i porysowane felgi. Dzięki marce Tenzi oraz sprawdzonym rozwiązaniom możesz utrzymać je w dobrej kondycji i jednocześnie wpłynąć na wydłużenie żywotności. Twoje koła nie muszą wyglądać na zużyte i sponiewierane, jeśli będziesz regularnie stosować środki przeznaczone do konserwacji. Doskonale, kiedy znajdują się w nich także substancje nabłyszczające. Wszystkie wykorzystane składniki pozwalają na nadanie blasku i ożywiają kolor. Dodatek odpowiednich substancji sprawia, że guma nie pęka nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Dbanie o opony to upewnienie się, że wyglądają atrakcyjnie bez względu na czas użytkowania — w tym celu dobrze sprawdzi się żel nabłyszczający. Wszystkie wymienione środki odgrywają podwójną rolę. Przede wszystkim poprawiają estetykę, ale jednocześnie zapewniają optymalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli zależy Ci na wydajności, formuła żelu sprawdza się bardzo dobrze, starcza na długo i nie wymaga szczególnych umiejętności w trakcie stosowania.