Jak chronić swoją przyczepę?

0

Nowoczesne przyczepy kempingowe cechują się możliwością użytkowania ich również w zimę lecz niewiele osób decyduje się na podjęcie takiego kroku. Ponadto niewielu właścicieli posiada odpowiednie fundusze, aby sezonować przyczepę pod dachem. W związku z powyższym w okresie zimy pozostawione są one pod gołym niebem i narażone są na działanie niekorzystnych dla nich warunków atmosferycznych. Pokrowiec na przyczepę kempingową jest rozwiązaniem takiego problemu.

Co pomoże w zabezpieczaniu sprzętu?

Ostatnimi czasy karawaning staje się coraz to bardziej popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Niestety wciąż, ze względu na koszty, zaliczany jest on do drogich przyjemności. Nie biorąc pod uwagę zakupu przyczepy lub kampera, należy pomyśleć o przechowaniu go poza sezonem. Osoby posiadające własną działkę, duży garaż, wiatę lub kawałek wolnego placu, w takiej sytuacji nazywani są szczęśliwcami, ponieważ posiadają więcej możliwości do zapewnienia przyczepie odpowiednich warunków przechowania w okresie jesienno-zimowym. Niestety znaczna większość osób nie posiada takich warunków i pozostawia przyczepę „pod chmurką”, gdzie jest ona narażona na niszczący wpływ warunków atmosferycznych.

W przypadku braku możliwości zapewnienia odpowiedniego zadaszenia przyczepie, najlepszym działaniem wydaje się zakupienie specjalnego pokrowca na przyczepę kempingową, który odizoluje ją od działania szkodliwych czynników zewnętrznych. Jeszcze do niedawna zakup pokrowca był możliwy tylko i wyłącznie na specjalne zamówienie z zachodniej Europy (głównie z Niemiec) poprzez sprzedaż wysyłkową. Koszt takiego pokrowca oscylował w granicy 500-3000zł, co czyniło go dość sporym wydatkiem.

Pomimo, iż nowoczesne przyczepy kempingowe dostosowane są do użytku także w zimę, to i tak rzadko kiedy użytkownicy decydują się na podjęcie takiego kroku. Ponadto niewielu właścicieli stać na „sezonowanie” przyczepy w specjalnie przygotowanym miejscu pod dachem.

Jak chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi?

Najlepszym rozwiązaniem aby uchronić przyczepę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jest umieszczenie jej w specjalnie przygotowanym miejscu jak np. garaż czy wiata lub zakupienie odpowiedniego pokrowca na przyczepę kempingową. Taki pokrowiec dzięki użytym materiałom zaliczany jest do produktów wielosezonowych, które chronią zaparkowaną przyczepę kempingową przez cały rok. W sezonie letnim i wiosennych ochrania on przyczepę przed promieniami UV, pyłem kwiatów i ptasimi odchodami, w okresie zimowym zapobiega osadzaniu się śniegu, ludu i szronu, a w czasie jesieni chroni przed wiatrem, deszczem, wiatrem, sokami z drzew i liśćmi.