Zielona herbata – wsparcie w walce o lepszą figurę

0

Zielona herbata jest wykorzystywana przede wszystkim przez osoby odchudzające się oraz pragnące oczyścić się z nagromadzonych toksyn i szkodliwych substancji. Czy to jednak jej jedyne zalety? Przekonaj się, kiedy zielona herbata powinna być pita regularnie.

Zielona herbata – charakterystyka

Zielona herbata jest pojęciem bardzo rozbudowanym, gdyż poszczególne gatunki posiadają inny wygląd, odcień, smak, zapach oraz występowanie kofeiny. Wymienione powyżej cechy są ściśle uwarunkowane porą roku oraz dnia, kiedy zostają zbierane, wiek liści także odgrywa ważną rolę.

Procesy produkcji zielonej herbaty nie należą do najłatwiejszych, gdyż wszystko musi odbywać się w odpowiednich odstępach czasu. Wspomniane czynności muszą rozpocząć się maksymalnie na godzinę po zerwaniu liści, w innym przypadku procesy fermentowania sprawią, że herbata nie będzie zdatna do spożycia. W liściach zielonej herbaty można znaleźć polifenol, katechniny oraz antyoksydanty. Są one bogactwem garbników, alkaloidów, lipidów, aminokwasów, witamin i mikroelementów.

Rola zielonej herbaty w odchudzaniu

Zielona herbata sławna jest przede wszystkim wśród osób pragnących zrzucić zbędną wagę. Kiedy parzy się ją jeden raz ma właściwości pobudzające oraz orzeźwiające, z kolei drugie parzenia sprzyja uspokojeniu oraz zrelaksowaniu całego organizmu. Dzięki temu, że w zielonej herbacie występują katechiny posiada ona możliwość na znaczne pomniejszanie ilości występującej tkanki tłuszczowej.  Sprawia ona, że tłuszcze występujące w jedzeniu nie wchłaniają się, a organizm szybko je spala. Dodatkowo, działa ona korzystnie w trawieniu, pobudza metabolizm wątrobowy i sprawia, że utlenianie tłuszczów przebiega znacznie szybciej. Wszystkie wymienione cechy oraz właściwości zostały potwierdzone w wykonanych przez ekspertów badaniach. Napój ten zawiera również katechiny EGCG, które odgrywają ważną rolę w pomniejszeniu ilości oraz objętości komórek tkanki tłuszczowej. Herbaty nie należy jednak pić w połączeniu z używkami, takimi jak alkohol oraz papierosy, gdyż w organizmie zauważone będą negatywne skutki uboczne takiego połączenia.

Warto zdawać sobie sprawę, że zielona herbata odpowiada nie tylko za szybsze zrzucanie zbędnej wagi, ale także ochrania człowieka przed wystąpieniem demencji i wpływa na długość jego życia. Trzeba jednak spożywać minimum 4 filiżanki tego napoju, aby zauważyć jego pozytywne działanie.