Dlaczego należy zaprzyjaźnić się z Roiboos?

0

O gustach nie powinno się rozmawiać, a pod żadnym pozorem nie można krytykować różnych upodobań w stosunku do wypijanych herbat. Różne rejony świata mają swoje obyczaje związane z piciem naparów ziołowych albo herbat wzbogaconych o mleko czy cukier, jednakże nawet w sytuacji, kiedy odchodzi się od tradycji, warto po prostu pić to co nam smakuje.

Roiboos – jaka to herbata?

Roiboos powstaje przy pomocy liści czerwonokrzewu aspalathus linearis. Można go znaleźć głównie w południowej Afryce, co sprawia, że właśnie w tym rejonie świata herbata określana wdzięczną nazwą Roiboos cieszy się największą popularnością. Jednakże, coraz częściej podaje się ją również w Europie oraz innych krańcach świata. Kiedy przedstawia się ten rodzaj herbaty, należy przede wszystkim wspomnieć o bardzo specyficznym zapachu. Zapach nie jest aż tak intensywny, kiedy znajduje się ona w formie ususzonej, jednakże od razu po zalaniu jej gorącą wodą można doświadczyć miłych wrażeń, które sprawiają, że wielu osobom ślinka nabiega do ust. Jednakże, istnieje także grono osób, które, żeby przekonać się do oryginalnego smaku Roiboos potrzebują kilku bądź nawet kilkunastu filiżanek aromatycznego naparu.

Roiboos – właściwości

W składzie herbaty wymienia się polifenole, które są związkami chemicznymi o działaniu antynowotworowym, przeciwzapalnym oraz antywirusowym. Badacze dowiedli, że ilość przeciwutleniaczy jest o 50 razy większa niż chociażby w przypadku herbaty zielonej. Oprócz tego, nie posiada ona nawet znikomych ilości kofeiny, właśnie dlatego jest idealnym napojem spożywanym przed pójściem na spoczynek, wycisza organizm, odpręża, a do tego wspiera osoby zmagające się z wysokim ciśnieniem. Roiboos to dobre rozwiązanie, kiedy człowiek pragnie zmagać się z dobrym trawieniem, zauważa u siebie mdłości, zgagę, leczy się na wrzody oraz skurcze ( to napój, który bez jakichkolwiek wątpliwości można zaserwować dzieciom). Dzięki obecności naparu w organizmie, alergicy zauważają znacznie słabsze objawy uczuleń oraz astmy. Jest to herbata przeznaczona dla kobiet karmiących swoje pociechy piersią, gdyż wpływa ona pozytywnie na funkcjonowanie gruczołów mlecznych. Dodatkowo, sprawia, że komórki szybciej się regenerują. W herbacie nie występuje kwas szczawiowy, dzięki czemu ludzie zmagający się z chorobami nerek i wątroby także mogą po niego sięgać.

Roiboos zawiera żelazo, potas, miedź, wapno, mangan oraz fluor. Oprócz tego występuje w nim cynk i magnez, które dobrze wpływają na system nerwowy. Od teraz nikogo nie trzeba przekonywać, żeby sięgać po minimum jedną filiżankę Roiboos dziennie.