Uczulenie na chemię – co i jak uczula?

0
lenor płyn do płukania

W dzisiejszych czasach uczulać może prawie wszystko. Alergeny zawarte są w konserwantach dodawanych do jedzenia, w kosmetykach, ale iw środkach chemicznych. Co robić, aby pranie stało się przyjemniejsze dla rąk, a odświeżony materiał nie powodował negatywnych skutków na ciele?

Odpowiedni proszek to podstawa

Najczęściej maluchy reagują na źle dobrany proszek. To one mają bardzo wrażliwą skórę, która podczas kontaktu z alergenem mocniej reaguje. Odzież dotyka bezpośrednio ciała, szczególnie bielizna i letnie bluzki, spodnie czy spódnice. Jeśli zostaną wyprane w nieodpowiednim proszku, wtedy pojawia się na skórze pokrzywka lub inna reakcja alergiczna. Możesz temu zapobiec, kupując delikatne proszki dla alergików, które mają w składzie delikatne składniki myjące. Nie zawierają substancji zapachowych ani koloryzujących, a jeśli tak, to w niewielkim stężeniu.

Ich dodatkową zaletą jest to, że lepiej wypłukują się z tkanin. Są też podawane wielu testom dermatologicznym i dzięki temu zyskują rekomendacje oraz atesty. Takiego proszku warto używać także wtedy, kiedy nie ma się problemów z alergią. Tkaniny są lepiej chronione i nie trzeba się martwić o ewentualne pojawienie się podrażnień na skórze.

Płyny do płukania i prania – tylko delikatne

Wiadomo, że każde pranie powinno uwzględniać płukanie tkanin w płynie w celu nadania mu miękkości i delikatnego zapachu. Jeśli nie masz problemów z alergią, możesz sobie pozwolić na mocno zapachowe płyny. Nie jest to jednak konieczne, bo na rynku dostępne są delikatne preparaty, np. firmy Lenor Płyn do płukania kryjący się pod tą nazwą pojawia się w wielu odsłonach, wśród których jest i tak hipoalergiczna.

Jego delikatne składniki i kompozycja zapachowa nie podrażni skóry, delikatnie otuli ją miękkością. Dzięki takim składnikom może być stosowany także doprania rzeczy niemowlaków. Oprócz tego, że rozpieszcza swoją delikatnością skórę, to ma bardzo dobry wpływ także na ubrania. Mniej się gniotą, nie elektryzują się po wyjęciu z pralki i wysuszeniu.

Warto stosować tego typu preparaty do prania, ponieważ chronią one skórę, jak i materiał. Można wybrać te bez zapachu lub delikatnie pachnące, w zależności od upodobań i ewentualnych alergii.