Ziołowe spa dla twoich włosów

0

Wianek upleciony z polnych ziół może nie tylko ozdobić, ale również odżywić Twoje włosy. Oczywiście trzeba nieco inaczej użyć tychże ziół – przyrządzić z nich napar albo płukankę. W ten łatwy, tani, a przede wszystkim naturalny sposób możemy wzmocnić nie tylko włosy, ale również skórę i paznokcie, a nawet poprawić kondycję całego organizmu oczyszczając go z toksyn.

Wszyscy pamiętają, jak dwadzieścia lat temu na półkach sklepowych królował szampon pokrzywowy – był w każdym domu. Potem zaczęły zastępować go coraz to nowsze produkty, ulepszone z odżywkami i innymi składnikami, które miały za zadanie poprawić kondycję naszych włosów. Teraz znów wracamy do natury i szukamy produktów o jak najprostszym składzie bez silikonów i innych obciążających włosy sztucznych substancji. Z pomocą przychodzą nam firmy produkujące takie szampony jak Vianek szampon, Hristina Naturalny szampon, Be Bio szampon.

Pokrzywa na wypadanie, skrzyp na porost

Są osoby, które wskakują w pokrzywy, aby poprawić sobie krążenie lub zapobiec zakwasom, jednak znajduje ona swoje zastosowanie w pielęgnacji włosów. Z pokrzywy można robić napary do picia, jak i płukanki na włosy. Napar poprawia gospodarkę wodną organizmu, pomaga usunąć toksyny. Pokrzywa stosowana na włosy zapobiega ich wypadaniu. W podobny sposób można stosować skrzyp polny, który działa stymulująco na porost włosów. Napar z pokrzywy można pić dwa razy dziennie, a ze skrzypu do 3 razy.

Siemię lniane na błysk

Siemię pite jako napar doskonale działa na jelita, pozostawiając na nich delikatny film, który chroni przed uszkodzeniami i normalizuje ich pracę. Dodatkowo wzmacnia również włosy. Najlepiej spożywać siemię lniane na czczo, ugotowane z całych ziarenek lub zmielone tuż przed spożyciem. Siemię lniane sprawdza się doskonale jako maseczka na włosy. W tym celu należy zagotować całe nasionka, odcedzić i nałożyć na około 20 minut na włosy, a następnie obficie spłukać. Bardzo ważne jest, aby nałożyć powstały kisiel lniany bez nasionek, ponieważ usuwanie ich z włosów jest bardzo trudne. Po takiej maseczce włosy błyszczą i są gładkie niczym po zabiegu keratynowym.

Sok z brzozy

Sok z brzozy przyspiesza wzrost włosa, wzmacnia cebulki i odżywia skórę głowy. Do przygotowania płukanki do włosów potrzebujemy szklankę suszonych liści brzozy, 0,5 litra wrzącej wody. Wywar gotujemy chwilę. Następnie odstawiamy na 10 minut pod przykryciem. Po wystudzeniu spłukujemy włosy i skórę głowy.

Pamiętajmy, że ziołowe napary nie zastąpią zbilansowanej diety ani wizyty u specjalisty. Jeśli zła kondycja włosów wiąże się z innymi objawami, które mogą wskazywać na poważną chorobę, należy niezwłocznie udać się do specjalisty.