Jak zwalczać pluskwy w domu?

0
odpluskwianie mieszkań łódź

Pluskwy to małe owady, które mogą znacznie utrudnić nam codzienne życie. Najczęściej występują w dużych blokowiskach, a ich pojawienie się często wciąż jest postrzegane jako coś wstydliwego i stanowi temat tabu. Dlaczego pluskwy występują w naszych domach i jak się ich skutecznie pozbyć?

Pluskwy w mieszkaniu – przyczyny

Przez długi czas ludzie wstydzili się przyznać, że w ich mieszkaniu zagnieździły się pluskwy. Było to spowodowane przeświadczeniem, że owady te pojawiają się w tych miejscach, gdzie domownicy nie dbają o higienę i niezbyt często sprzątają. Jest to oczywiście tylko często powtarzany mit. Pluskwy mogą pojawić się bowiem nawet w najbardziej czystym mieszkaniu. Najczęściej występują w blokowiskach, ponieważ tam bardzo łatwo przeciskają się przez wentylację i przechodzą z jednego mieszkania do drugiego. Pluskwy to bardzo małe owady o kolorze brązowo-czerwonym, które najczęściej ukrywają się w ciemnych i ciasnych miejscach – zwykle w materacach czy pod łóżkiem. Czasem można je także przywieźć na przykład z wakacji, jeśli w miejscu, w którym nocowaliśmy występowały pluskwy. Owady te uaktywniają się w nocy. Wówczas gryzą swojego żywiciela (najczęściej jest to człowiek lub zwierzę domowe), co jednak nie jest w danym momencie odczuwalne. Czerwone swędzące ślady zauważamy najczęściej dopiero rano. Co ważne, pluskwy mogą przez bardzo długi czas wytrzymać bez pożywienia, co sprawia, że są bardzo odporne i że bardzo ciężko się ich pozbyć. Niektóre osoby po ugryzieniu pluskwy mogą doznać reakcji alergicznej.

Jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Pozbywanie się pluskiew z mieszkania to bardzo żmudny i długotrwały proces. Pierwszą czynnością, którą zrobimy, powinno być zlokalizowanie wszystkich miejsc, w których owady się zagnieździły. Najczęściej będą to łóżka i materace, ale często pluskwy ukrywają się także za meblami, a nawet w załamaniach tapet. Owady te możemy usunąć za pomocą wysokiej temperatury, na przykład myjki parowej. Warto jednak zainteresować się ofertami firm, które profesjonalnie świadczą takie usługi, jak właśnie odpluskwianie mieszkań Łódź, Warszawa czy Wrocław to miasta, w których z pewnością znajdziemy bardzo wiele tego typu ofert w atrakcyjnych cenach.