Jak usunąć gumę do żucia?

Jak usunąć gumę do żucia?

Październik 3, 2019 Wyłącz przez wzpNews

Gumy do żucia znajdują się w kieszeni bądź torebce większości ludzi. Odpowiadają one za oczyszczenie jamy ustnej z resztek jedzenia, a oprócz tego odświeżają oddech. Jednakże, jak zachować się w sytuacji, kiedy zamiast w ustach znajdzie się ona na ubraniu, włosach bądź innym niepożądanym miejscu?

 

Gumy do żucia – tam ich nie chcemy

Gumy do żucia dostarczają niewątpliwych wrażeń smakowych. Miętowe orzeźwiają i sprawiają, że człowiek nie krępuje się rozmawiać po zjedzonym śniadaniu czy obiedzie w pracy. Oprócz tego, sprawiają one, że w jamie ustnej zostaje wyrównane pH, a resztki jedzenia, które często znajdują się pomiędzy zębami zostają wyciągnięte oraz usunięte. Owocowe są z kolei słodkie i smaczne. Gumy do żucia powinny znajdować się jednak tylko i wyłącznie w buzi, a później, po zawinięciu w papierek należy umieścić je w koszu na śmieci. Niestety, wiele osób nie zachowuje się w taki sposób jak zostało to opisane powyżej. Kiedy guma traci smak wypluwają ją na podłogę, ziemię, chodnik, a w jeszcze gorszych przypadkach kleją na ławkę, krzesło bądź inne miejsce, które sprawia, że łatwo jest się na nią nadziać. Jedni robią to celowo, inni przez przypadek. Jedno, jest pewne przyklejenie się gumy do buta czy spodni nie jest wcale przyjemne i wiąże się z dodatkową pracą. Są jednak jeszcze gorsze przypadki. Mowa o sytuacji, kiedy guma znajduje się we włosach (co zdarza się często w przedszkolu bądź szkole) na kanapie w salonie, albo na dywanie. Niekorzystne jest także znalezienie gumy do żucia wśród dziecięcych zabawek, albo pozostawionej w ogrodzie wśród różnorodnych ozdóbek i kwiatów. Czy istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się jej?

 

Pozbywanie się gumy do żucia

Usuwanie gumy do żucia może być problematyczne, jednakże nie jest to niemożliwe do osiągnięcia. W pierwszej kolejności warto zdawać sobie sprawę, że usunięcie gumy jest zdecydowanie łatwiejsze, kiedy znajdzie się ona w niskiej temperaturze. W związku z tym pozbywanie się jej z ubrań, maskotek, czy innych niewielkich przedmiotów nie powinno stanowić większego problemu. Parę godzin w zamrażarce i usunięcie gumy będzie banalnie proste. Pozbywanie się jej z włosów jest bardzo trudne i z reguły kończy się obcięciem zaplątanych w gumę kosmyków, gdyż nie ma innego sposobu. Kiedy chodzi o pozostałe przedmioty, przede wszystkim o większych gabarytach, warto zeskrobać jak największą ilość gumy, a do wyczyszczenia pozostałości poleca się użyć gąbeczki nasączonej różnorodnymi specyfikami (jeśli nie jest to drewno można nawet zastosować środek o działaniu delikatnie żrącym).