Szybciej, wygodniej i bezpieczniej podróżować będą mieszkańcy powiatu koszalińskiego, gdzie  zakończyła się przebudowa dwóch odcinków dróg powiatowych, wspierana przez Województwo Zachodniopomorskie. Uroczyste otwarcie jezdni z udziałem wicemarszałka Jarosława Rzepy odbyło się 30 sierpnia 2017 r. w Łopienicy oraz w miejscowości Bukowo.

– Nowe drogi to wygoda i bezpieczeństwo dla mieszkańców, ale także komfort podróży dla przejezdnych. Cieszę się, że z pomocą Urzędu Marszałkowskiego udało się zrealizować kolejne drogowe inwestycje. Gratuluję konsekwencji i determinacji w realizacji tych zadań. – mówił wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.

Jeden ze zmodernizowanych odcinków znajduje się na trasie Łasin-Łopienica i wynosi prawie 1,5 km. W ramach przebudowy poszerzono drogę do 6 m, wybudowano ciąg pieszy oraz przejście dla pieszych, zjazdy, a także pobocze. Modernizacja została zakończona dzięki wsparciu Powiatu Koszalińskiego, gminy Będzino i Województwa Zachodniopomorskiego. Dofinansowanie ze strony Urzędu Marszałkowskiego wyniosło prawie 45 tys. zł., cała inwestycja to koszt ok. 2 mln zł. Wsparcie Województwa pochodziło z opłat, które Samorząd otrzymał z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej. W 2017 r. z pomocą tych środków planowane jest wybudowanie bądź przebudowanie prawie 50 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Druga, zakończona inwestycja drogowa, uroczyście otwarta 30 sierpnia br. to odcinek na trasie Domachowo-Bukowo-Świerczyna. Dzięki środkom z PROW 2014-2020 w wysokości ponad 2,5 mln zł przebudowany został ok. 4 km odcinek jezdni. Pozostałe koszty pokrył Powiat Koszaliński i gmina Polanów, cała inwestycja to ok. 4 mln zł. W miejscowościach powstały ciągi piesze, wykonane zostały pobocza oraz oznakowanie z elementami bezpieczeństwa ruchu. Mieszkańcy uzyskali szybszy i bezpieczniejszy dostęp prowadzący do drogi wojewódzkiej.