W Szczecinku rozpoczyna działalność Oddział Terenowy ZORD Koszalin. W sobotę 1 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty – będzie okazja do zapoznania się z warunkami egzaminów państwowych. Pierwsi kandydaci na kierowców wyjadą na plac i szczecineckie drogi 4 kwietnia br.

 

Mieszkańcy wschodniej i południowej części Pomorza Zachodniego będą mieli ułatwiony dostęp do egzaminów na prawo jazdy. Decyzję o utworzeniu w Szczecinku Oddziału Terenowego ZORD Koszalin podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Wcześniej, na wniosek Marszałka Województwa, Sejmik wskazał to miasto, jako miejsce, w którym mogą odbywać się państwowe egzaminy na prawo jazdy.

– Nowe ośrodki egzaminacyjne na prawo jazdy to przede wszystkim udogodnienie dla naszych mieszkańców. Decyzja jest oparta na rachunku ekonomicznym i nie tylko pokryje koszty funkcjonowania placówek, ale również wypracuje zysk. Te pieniądze pozwolą na zwiększenie wydatków z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie w rejonie powołanych oddziałów – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Dzień otwarty w Oddziale Terenowym ZORD w Szczecinku odbędzie się w sobotę 1 kwietnia br. w godzinach 10-14, przy ul. Kościuszki 47-49. W programie wydarzenia m.in. próbny testowy egzamin teoretyczny, egzamin praktyczny na placu manewrowym dla kat. B, symulator pasów bezpieczeństwa, alkogogle, pokazy samochodów służbowych Policji i Straży Pożarnej oraz ratownictwa drogowego, slalom rowerowy z nagrodami, konkurs rysunkowy dla dzieci, grochówka dla wszystkich uczestników.

Pierwsi kandydaci na kierowców wyjadą na plac i szczecineckie drogi 4 kwietnia br.