Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie zatrzymali w środę mężczyznę, który był w posiadaniu środków odurzających.

Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili, iż 21-letni mieszkaniec Białogardu może znajdować się w posiadaniu środków odurzających.

Sprawdzając tę informację na ul. 1 Maja w Białogardzie zatrzymali wytypowanego mężczyznę poruszającego się pojazdem marki VW Bora. Podczas przeszukania samochodu oraz miejsca zamieszkania mężczyzny, w piwnicy policjanci ujawnili trzy woreczki foliowe, w których znajdowały się zawiniątka z folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego.

Przeprowadzone wstępne badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana w ilości ponad 21 gramów.

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczony susz przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyzna usłyszał już zarzut, przyznał się do swojego czynu.

Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.