Wzorem poprzednich służb stargardzką prewencję w miniony weekend wspierali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Podczas takich działań mundurowi zatrzymali dwóch sprawców przestępstw narkotykowych.

 

 

 

W ramach zwiększenia ilości patroli zwłaszcza w czasie weekendowych wieczorów niejednokrotnie już na stargardzkich osiedlach służbę pełnili policjanci ze szczecińskiego Oddziału Prewencji Policji.  Ostatnio takie dodatkowe patrole wspierające stargardzką prewencję można było zobaczyć w miniony piątek i sobotę wieczorem.

Podczas pierwszego dnia policjanci w trakcie jednej z interwencji podjętej wieczorem na ulicy Wyszyńskiego zatrzymali 27-latka, który posiadał przy sobie porcję marihuany oraz amfetaminy, a podczas kolejnych czynności w jego miejscu zamieszkania ujawniono kolejną porcję zabronionego suszu.

Natomiast w sobotni wieczór podobną interwencję szczecińscy policjanci przeprowadzili na Osiedlu Tysiąclecia. Tam zatrzymali 24-latka, który również posiadał porcję zabronionej marihuany oraz amfetaminy.

Zatrzymani sprawcy przestępstw narkotykowych trafili do policyjnego aresztu, a stargardzcy śledczy po zapoznaniu się z materiałem procesowym przedstawili podejrzanym zarzuty z Ustawy  o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.