Kasia Mądrowska, zapaśniczka Feniksa Pesty Stargard, wzięła udział w Mistrzostwach Świata Seniorów odbywających się w Paryżu. Niestety debiut na imprezie najwyższej rangi nie wyszedł najlepiej mimo gorącego dopingu wielu kibiców, którzy za Kasią przyjechali aż ze Stargardu.

Katarzyna Mądrowska w rundzie kwalifikacyjnej trafiła od razu na jedną z murowanych faworytek do medalu. Szwedka Johanna Mattsson to mistrzyni Europy z 2014r i brązowa medalistka MŚ 2010 w Moskwie.

Polka nie dała rady. Przegrała ze przez położenie na łopatki. Walkę Kasi Mądrowskiej można obejrzeć na oficjalnej stronie MŚ w Paryżu.

Gdyby Szwedka doszła do finału Kasia powalczyłaby jeszcze w repasażach. Jednak Johanna Mattsson tym razem zdobyła brąz przegrywając w półfinale, przez to nie znalazło się miejsce dla naszej Kasi w repasażach. Ostatecznie Katarzyna Mądrowska została sklasyfikowana na 20 pozycji w wadze 60 kg.
Po walce podzieliła się swoimi odczuciami na swoim profilu facebookowym.
– „By być najlepszy musisz być w stanie znieść najgorsze..”. Po pierwszej walce, po własnym błędzie odpadam z Mistrzostw Świata Seniorek. Każda porażka boli… jest przykro, ale podobno po burzy wychodzi zawsze słońce. Przepraszam, że Was zawiodłam i dziękuję wszystkim za wasze wsparcie przed zawodami jak i po, a w szczególności ekipie ze Stargardu, która przemierzyła tyle kilometrów, aby mi dopingować. Dziękuję jesteście wielcy. Czas na kilka dni odpoczynku z regeneracją, a następnie dalsza praca, bo jeszcze wiele przede mną do wywalczenia…”.
Jesteśmy przekonani, że „pierwsze koty za płoty” i teraz kariera Katarzyny Mądrowskiej nabierze jeszcze większego tempa, a trening zaowocuje sukcesami na największych imprezach zapaśniczych. Jednak celem podstawowym w tym przypadku są Igrzyska Olimpijskie. Przypomnijmy, że nasza zawodniczka w tym roku stała się członkiem prestiżowego team100.