Editor's Rating

47. edycja Famy zbliża się wielkimi krokami. Trwają ostatnie prace nad doborem artystów i szczegółowym programem festiwalu. Jak co roku do Świnoujścia zjedzie kilkuset młodych twórców z całej Polski, którzy na blisko dwa tygodnie zmienią oblicze i rytm miasta – tchną weń artystycznego ducha i atmosferę beztroskiej, lecz mądrej zabawy.

 Festiwalowe miejsca, w których Famowicze prezentują swoją sztukę, to osławione legendą świnoujskie sceny – Muszli Koncertowej na Promenadzie i Amfiteatru im. Marka Grechuty. Ale Fama to również ulice, deptaki, bulwary, place, skwery, podwórka, parki, plaża, instytucje kultury, kluby, restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, a nawet prywatne mieszkania.

Owo przestrzenne rozpanoszenie Famy to w znakomitej większości efekty projektu „Zaproś Famę do siebie!”, w którym to mieszkańcy Świnoujścia, zapraszając artystów do siebie, decydują o kształcie imprezy. Projekt nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, a jego charakter jest spontaniczny.

– Chcemy, żeby Fama była wszędzie. Zachęceni wielkim zaangażowaniem Świnoujścian w ubiegłych latach, kontynuujemy projekt i ponownie prosimy mieszkańców o wskazywanie miejsc, do których Fama może zawitać. Wierzymy, że w bliskiej przyszłości będą mogli Państwo się pochwalić, że to właśnie u Was – w domu, na podwórku, w Waszym sklepie, zakładzie czy knajpce – wystąpił wielkiej klasy, uznany artysta. Bo dla młodych twórców Fama to unikatowa trampolina do kariery – mówi rzecznik Daniel Źródlewski.

Jeżeli chcesz zaprosić Famę, napisz do nas na adres: mojafama@gmail.com. Podaj adres i typ miejsca: czy jest to ulica, brama, podwórko, park, kawiarnia, sklep. Na propozycje czekamy do 15 lipca 2017. W przypadku dużej ilości zgłoszeń z nadesłanych maili wybierzemy te miejsca, w których będziemy realizować festiwalowe wydarzenia.

 Planowany termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.