Kryminalni z koszalińskiego komisariatu zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy wypłacili z nieswojego konta bankowego prawie 3 tysiące złotych. Wypłat i opłat za zakupy dokonywali za pomocą numeru PIN, który znajdował się na karcie.

Brak ostrożności doprowadził do tego, że konto 77-letniej koszalinianki uszczuplone zostało o około 3 tysiące złotych. Jak ustalili policjanci, w ciągu tylko kilku dni, ktoś za pomocą karty bankomatowej i przypisanego do niej numeru PIN wypłacił wspomnianą gotówkę.Policjanci w trakcie prowadzonych w sprawie czynności zabezpieczyli zdjęcia z monitoringu, w tym również  miejskiego, na których uwiecznione były  sylwetki sprawców. Na tej podstawie, po gruntownej analizie zapisu i intensywnych czynnościach operacyjnych, policjanci wytypowali złodziei. Okazało się, że jest to kobieta i dwóch mężczyzna w wieku 21-36 lat, którzy w sposób nieuprawniony weszli w posiadanie karty i zabezpieczającego go numeru.

Korzystając z tego, z bankomatów na terenie miasta, wypłacali pieniądze, które finalnie wydali na swoje potrzeby. Płacili również kartą za drobne zakupy w marketach.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili miejsce ich przebywania i zatrzymali sprawców. Łącznie usłyszeli oni ponad 30 zarzutów oszustwa i kradzieży z włamaniem, zagrożonych karą do 10 lat pozbawienia wolności.