Od kilku dni świnoujścianie i goście naszego miasta mogą podziwiać amerykański okręt desantowy USS Arlington. To pierwsza wizyta tego typu jednostki w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Wczoraj w południe jej dowódca kapitan Patrick J. Hannifin spotkał się z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem.
Na pamiątkę spotkania dowódca Patrick J. Hannifin wręczył naszemu prezydentowi okolicznościowy ryngraf, czyli rodzaj medalionu jednostki USS Arlington (na zdjęciu). Z kolei Janusz Żmurkiewicz podarował dowódcy album fotograficzny „Świnoujście. Miasto o wielu obliczach”, pamiątkowego srebrnego dukata „Wyspiarz” oraz obraz ze zdjęciem zimorodka, jednego z przedstawicieli świnoujskiej fauny, którego autorem jest świnoujścianin Krzysztof Chomicz.

USS Arlington ma cumować w Świnoujściu do niedzieli. Potem wraz z innymi jednostkami wypłynie w morza na międzynarodowe manewry Baltops 2017. Ćwiczenia odbędą się w rejonie Morza Bałtyckiego, na poligonach morskich MW RP, morskiej i lądowej części Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Baltops 2017 zakończy się w Kilonii (Niemcy). Polska Marynarka Wojenna uczestniczy w ćwiczeniu BALTOPS już po raz dwudziesty piąty.