Już niebawem mieszkańcy będą mogli wyprowadzać swoje pupile na teren nowego, ogrodzonego wybiegu. Powstaje on przy Jeziorze Szmaragdowym. Nie będzie to jednak typowe miejsce relaksu dla dorosłych psiaków. Szczecińscy leśnicy odpowiedzialni za inwestycję zdecydowali, że na tym samym terenie przygotują drugi wybieg – mniejszy. Dlaczego? By mogły z niego korzystać również szczeniaki i czworonogi mniejszych rozmiarów.

Trwa dostawa i montaż urządzeń agility dla psów. Powoli zwożone są na teren nowego wybiegu przy ulicy Kopalnianej i jednocześnie montowane. Do dyspozycji czworonogów oddane niebawem będą m.in. kładka, regulowane płotki do przeskoków, talerzyki, słupki do slalomu.

Wszystko znajdzie się na przygotowanym wcześniej miejscu: wykoszonym, posprzątanym, ogrodzonym.Ciekawostką jest umiejscowienie na terenie dużego wybiegu drugiego, mniejszego dla szczeniaków i niewielkich psiaków. Specjalnie z myślą o nich zamówione zostały odpowiednio mniejsze urządzenia, dotąd niespotykane w Szczecinie.- Wybiegi dla szczeniaków są w innych miastach, u nas jeszcze nie mieliśmy. Teraz i mniejsze psiaki będą mogły z radością i w spokoju korzystać z bezpiecznych urządzeń.

Wyprodukowane zostały w taki sposób, by nie zawierały w sobie żadnych niebezpiecznych dla nich elementów – przyznaje Krzysztof Matuszak kierownik Lasów Miejskich zarządzanych przez Zakład Usług Komunalnych.Leśnicy zapowiadają, że zamierzają urządzić oficjalne otwarcie wybiegu na które zaproszeni zostaną właściciele czworonogów. Planowane jest jeszcze na październik. Koszt tej inwestycji to 17 338,00 zł brutto