Wspólnie pożegnajmy trzech śmiałków, którzy w kajaku z butelek PET i rurek PCV ruszają w sobotę w rejs do Świnoujścia. Chłopaki wypływają 29 lipca o godz. 10.00 z keji portu jachtowego na Wyspie Grodzkiej. To tu rozpocznie się wielka przygoda ze szczytnym celem na banderze.

 O AKCJI „UŚMIECH ZA JEDNĄ PODRÓŻ”

W pewien deszczowy, lipcowy dzień, grupa młodych przyjaciół zastanawiała się, jak mogą pomóc choremu koledze. Wpadli na dość nietypowy pomysł – wymyślili, że ruszą w podróż! Wodną podróż! I może nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie środek transportu, którym zamierzają się poruszać. Postanowili zbudować trzy kajaki. Banalne? Bynajmniej! Płynące cuda powstają z butelek PET i rurek PCV!

Celem zwariowanej akcji „Uśmiech za jedną podróż” jest pomoc Piotrkowi, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym i na domiar złego, w lutym tego roku został potrącony przez samochód. Przeszedł cztery bardzo skomplikowane operacje i na tę chwilę potrzebuje długiego oraz kosztownego leczenia. Miesięczna rehabilitacja wynosi, bagatela, prawie 25 tysięcy złotych! Jego historię można poznać na www.pomagam.pl/PiotrPietras

Ich zadanie jest proste – chcą sprawić, by Piotrek miał każdego dnia, powód do uśmiechu i szanse na powrót do pełnej ruchomości i sprawności fizycznej!

Pomysłodawcy projektu, chętnie zamienią swoje kilometry na Wasze złotówki. Obiecują dać z siebie wszystko! Wszystkie ręce na pokład! Szczegółowe informacje i relacja z przebiegu projektu znajduje się na stronie: www.facebook.com/usmiechzajednapodroz

 Co ciekawe trzy plastikowe kajaki przetrą szlak największym żaglowcom świata, które chwilę po zakończeniu wyprawy naszych śmiałków będą wpływały do Szczecina. Dzięki uprzejmości kapitana Fryderyka Chopina, chłopaki wrócą na finał regat The Tall Ships Races właśnie na pokładzie tego pięknego szczecińskiego żaglowca. Ich towarzyszami na tym krótkim odcinku będzie oczywiście żeglarska reprezentacja Szczecina.

 Projekt wspierany jest przez m.in. Urząd Miasta Szczecin, Centrum Żeglarskie w Szczecinie, Żeglugę Szczecińską oraz wicemistrza Europy w kajakarstwie – Norberta Kuczyńskiego.