Podopieczni trenera Marka Łukomskiego wygrali swoje inauguracyjne spotkanie w Polskiej Lidze Koszykówki. Pokonali 93:88 TBV Start Lublin.

Lublinianie już od początku meczu, który toczył się w Azoty Arenie pokazali, że chcą walczyć o zwycięstwo. Pierwsze punkty w pojedynku zdobył Jakub Garbacz. Kolejne jedenaście oczek wywalczyli jednak goście i prowadzili już 11:2. Trener Marek Łukomski zdecydował się na wykorzystanie pierwszej przerwy na żądanie i to pomogło.

Od tego momentu szczeciński zespół zaczął odrabiać straty. Świetnie w tym czasie spisywał się Taylor Brown, który trafiał swoje rzuty z bardzo dobrą skutecznością. Pierwsza ćwiartka zakończyła się prowadzeniem 24:20 dla TBV Startu. W kolejnej partii gospodarze nie dali już uciec przyjezdnym i wynik oscylował wokół remisu. Po celnej trójce Marcina Dutkiewicza King Szczecin wyszedł na prowadzenie 31:29.

Świetne zawody w barwach gości rozgrywał Stefan Balmazović, który raz po raz wyprowadzał celne ciosy z dystansu. To właśnie jego rzuty sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się mniejszym prowadzeniem szczecinian. Po dwudziestu minutach Wilki Morskie wygrywały 46:44.

Kolejne dwie kwarty  były obfite w emocje. Jednak to gospodarze prowadzili grę i kontrolowali to, co działo się na parkiecie. W pewnym momencie przewaga Kinga wynosiła już 10 oczek. TBV Start potrafił dogonić rywali i doprowadził do nerwowej końcówki. W tej świetnie spisywali się Paweł Kikowski i Zach Robbins. Popularny „Kiko” w charakterystyczny dla siebie sposób zdobywał punkty w ataku, ale i ambitnie walczył w obronie. Amerykański podkoszowy imponował blokami i trafianiem do kosza w arcyważnym momencie.

King Szczecin ostatecznie wygrał 93:88. Wiele w grze zespołu dowodzonego przez trenera Marka Łukomskiego jest jeszcze do poprawy, ale zwycięstwo na inaugurację sezonu musi cieszyć. Tym bardziej, że jest to pierwsza wygrana na start rozgrywek od momentu awansu Wilków Morskich do ekstraklasy.

King Szczecin – TBV Start Lublin 93:88 (20:24, 26:20, 21:22, 26:22)

King: Paweł Kikowski 18, Zach Robbins 16, Taylor Brown 15, Russell Robinson 14, Marcin Dutkiewicz 11, Michał Nowakowski 8, Craig Sword 4, Norbert Kulon 3, Szymon Łukasiak 2, Jakub Garbacz 2.

TBV Start: Stefan Balzamović 25 (12 zb), Brandon Peterson 17, Doug Wiggins 13, Jarosław Trojan 9, Jan Grzeliński 6, Grzegorz Małecki 6, Michał Jankowski 5, Bartosz Ciechociński 4, Jakub Dłoniak 3.