Regaty o Puchar Magnolii to zawody, które rokrocznie przyciągają do Szczecina dziesiątki zawodników. Rywalizacja na wodach Jeziora Dąbie odbędzie się w najbliższy weekend, 10 i 11 czerwca. 

 Patronką regat jest nasza słynna, szczecińska Magnolia – 51-letni jacht zbudowany w latach 1965/ 66, w Szczecińskiej Stoczni Jachtowej. Ta jednomasztowa jednostka jest własnością Miasta Szczecin. Załoga Magnolii wielokrotnie brała udział w międzynarodowych regatach oraz rejsach po basenie Morza Bałtyckiego i Północnego, podczas których młodzi żeglarze mieli możliwość poznania swoich mocnych i słabych stron. Kapitanem tego wyjątkowego jachtu jest młody, lecz zaprawiony w boju żeglarz Przemek „Patent” Dziarnowski. Odważny i zgrany zespół Magnolii to prawdziwi odkrywcy.

 Średnio w regatach o Puchar Magnolii startuje około 30 jachtów w kilku kategoriach. Wśród nich – co oczywiste – znajduje się także ponad półwieczna, szczecińska Magnolia.

 Żeglarze chętni do udziału w regatach zgłaszać się mogą 9 i 10 czerwca w biurze regat na terenie przystani Centrum Żeglarskiego przy ul. Przestrzennej 19. Co ciekawe, z opłaty portowej zwolnione są jachty drewniane. Członkowie Centrum Żeglarskiego nie płacą zaś wpisowego. Gości przyjezdnych zachęcamy do skorzystania z miejsc noclegowych w schronisku na terenie mariny. Istnieje także możliwość rozbicia namiotów.

 Regaty nastawione są na sportową rywalizację w przyjacielskim, żeglarskim duchu. Dlatego też o ile puchary przyznawane są za pierwsze trzy miejsca, to nagrody rzeczowe zostaną rozlosowane. Do wygrania będzie m.in. nowoczesna lodówka jachtowa.