W piątek (31 marca) ogólnopolski strajk Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) wesprze o godz. 15.30 pikieta przed delegaturą Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.

 

– Zapraszamy do solidarności z nauczycielami wszystkich, którymi leży na sercu dobro polskiej oświaty i nie chcą „deformy” edukacji – zachęcał Jacek Wezgraj z Partii Razem.

W końcu marca nie będzie zajęć w szkołach w Koszalinie, Mielnie i Sarbinowie. Weźmie w nich udział 28 z 50 placówek oświatowych. Decydująca była frekwencja i oddane głosy w szkolnych referendach. Strajk potrwa od godz. 8 do 15. Będzie to dzień bez pracy zawodowej, m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym (ponad 80-procentowa frekwencja w głosowaniu), Zespole Szkół nr 2, szkołach podstawowych nr 7, 10 i 13, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz przedszkolach nr 14 i 21. W innych placówkach poparcie ma wyrażać oplakatowanie obiektów.

Strajk może być uciążliwy dla rodziców, ale Jacek Wezgraj twierdzi, że każdy może wziąć dzień opieki nad dzieckiem, jeśli szkoła lub przedszkole nie pracują. Pracodawca musi uznać to prawo.

 

Czytaj więcej:

Pikietą wesprą strajk nauczycieli [FILM]