W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegna Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim.

Przy zachodzącym słońcu trio smyczkowe zaintonuje kilka z jego  utworów. Każdy niech pożegna wielkiego artystę tak jak czuje:  chwilą milczenia, wierszem, modlitwą  czy  różą wrzuconą do morza.

Ten Wielki Artysta zmarł w miniony poniedziałek w jednym z warszawskich szpitali. Zostanie pochowany w swoim ukochanym Krakowie.  Swoją karierę rozpoczął w Świnoujściu.  Przed wielu laty śpiewał w dawnej, słynnej restauracji Parkowa, gdzie nucił „Everybody Love Somebody Sometimes”. Właśnie tam Andrzej Wasylewski zaprosił go do audycji radiowej. I tak rozpoczęło się śpiewanie Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki lubił wracać do tamtych lat i chętnie odwiedzał Świnoujście. Odpoczynek znajdował po zakończeniu wakacji. Ostatnio był tu we wrześniu ubiegłego roku. Spacerował uliczkami nadmorskiego miasta.

Organizatorem spotkania, które zakończy się po zachodzie słońca, jest Świnoujska Organizacja Turystyczna. Zapraszamy.

zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony internetowej Zbigniewa Wodeckiego www.wodecki.pl