W jaki sposób pielęgnować brwi?

0

Regulacja, farbowanie i modelowanie brwi są bardzo ważne, jednak niewiele kobiet poświęca czas ich właściwej pielęgnacji. Problem występuje wtedy, kiedy pojawiają się ubytki włosów bądź została źle wykonana regulacja, w wyniku której brwi potrzebują czasu, aby odrosnąć. Ponadto w pielęgnacji doskonale sprawdzą się takie kosmetyki, jak np. serum do brwi. Jak właściwie regulować oraz jak pielęgnować rzadkie i cienkie brwi?

Regulacja brwi w domu

Wizyta u kosmetyczki w celu profesjonalnej regulacji brwi nie jest czymś koniecznym, ponieważ zabieg ten jest możliwy do wykonania samodzielnie w domu. Niezbędny jest jedynie czas, precyzja i cierpliwość, a także dobra pęseta (zaleca się posiadanie dwóch – jednej normalnej oraz drugiej cieńszej i mniejszej, która idealnie chwyci drobne włoski), patyczek oraz małe nożyczki. Przed rozpoczęciem regulacji bardzo ważne jest wyznaczenie początku, końca i najwyżej położonego punktu brwi.

Wyznaczenie początku brwi polega na przyłożenia patyczka do płatka nosa i poprowadzenie go przez wewnętrzny kącik oka w kierunku brwi. Powyższy sposób pozwala wyznaczyć początek brwi, a wszystkie włoski znajdujące się po jego zewnętrznej stronie należy usunąć. Wyznaczenie końca brwi polega na poprowadzeniu patyczka od płatka nosa, przez zewnętrzny kącik oka ku brwi. Tutaj również należy wyrwać wszystkie włosy z drugiej strony patyczka. Ostatnim punktem do wyznaczenia jest najwyżej położony punkt brwi. W tym celu należy poprowadzić patyczek równolegle do nosa, przez zewnętrzny kącik oka ku brwi oraz wyrwać wszystkie włoski od spodu.

 

Profilaktyka brwi

Podstawą profilaktyki brwi jest odpowiednia zmiana diety, a raczej wprowadzenie do niej suplementacji oraz kilku produktów. W aptece można dokonać zakupu suplementy, które posiadają w swoim składzie witaminy i minerały: witaminę A, witaminę C, witaminę E, cynk, krzem, a także biotynę. Wszystkie wymienione powyżej elementy posiadają pozytywny wpływ na stan i kondycję brwi.

Stosowanie kosmetyków takich jak np. serum do brwi odżywi włoski z zewnątrz, wzmocni je i nada im odpowiedniego blasku. Podczas wyboru produktu należy wybrać ten, który będzie cechował się największą ilością prozdrowotnych elementów.

Wykonywanie masażu łuków brwiowych pobudza wzrost włosków. Zaleca się wykonywać go delikatnie za pomocą niewielkiej ilości olejku, na przykład kokosowego bądź oliwy. Można również przy pomocy szczoteczki do tuszu lub miękkiej szczotki do zębów przeczesywać brwi, po ówczesnym zamoczeniu jej w olejku.