Tegoroczna, XXXIV edycja Międzynarodowego Biegu Ulicznego – Memoriału Winanda Osińskiego była rekordowa pod względem ilości zawodników, którzy go ukończyli. Na starcie do 10-kilometrowego biegu stanęło prawie ośmiuset biegaczy.

Bieg główny poprzedziły biegi młodzieżowe. Biegi młodzieżowe rozgrywano od rana na różnych dystansach. Najmłodsi mieli po 10 lat. W kategoriach starszych rywalizowano na dystansach od 400 do 1150 metrów. Dekoracje zawodników przeprowadzano w przerwach pomiędzy poszczególnymi biegami. Ostatnim biegiem z udziałem najmłodszych, który wzbudził największe zainteresowanie, był bieg dzieci z rodzicami. Bieg miał rekordową obsadę, a zwyciężyli w nim wszyscy. Pogoda nie sprzyjała biegającym, bo co chwilę padał albo deszcz, a sypało gradem. Tak było też podczas biegu dzieci z rodzicami. Kwadrans przed biegiem głównym, na miejscu startu przeprowadzono rozgrzewkę.

Punktualnie o godz. 13 na trasę dziesięciokilometrowego biegu wystartowało prawie ośmiuset biegaczy. W biegu uczestniczyli zawodnicy z Polski, Białorusi i Francji, a najliczniej reprezentowani byli gospodarze. Na mecie jako pierwszy zameldował się Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, tuż za nim finiszował Marcin Fehlau z Poznania, a na trzecim miejscu zameldował się Łukasz Wirkus z Lipnicy. Najlepszy reprezentant gospodarzy Igor Siódmiak zajął 10 miejsce. Wśród pań pierwsze dwa miejsca zajęły reprezentantki Białorusi, na trzecim miejscu Katarzyna Pobłocka z Lęborka. Spośród reprezentantek gospodarzy najszybciej dystans pokonała Antonina Rychter, którą sklasyfikowano na 7 miejscu. W biegu uczestniczył burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie – Douglas, który zajął 554 miejsce w kategorii open i dwudzieste w swojej kategorii wiekowej. Na mecie na najlepszych czekały nagrody pieniężne i rzeczowe. Zawodnicy chwalili organizatorów za przygotowanie trasy i organizację biegu. Biegaczy, zarówno na trasie jak i na stadionie, oklaskiwały tłumy mieszkańców miasta.