Z okazji Dnia Dziecka przedszkole zapewniło swoim małym podopiecznym cały tydzień atrakcji. Tydzień Dziecka stał się już tradycją placówki.

Świętowanie rozpoczęło się 29 maja wycieczką do „Parku Dinozaurów”. Przedszkolaki z zapartym tchem przyglądały się wielkim okazom  dinozaurów i słuchały opowieści przewodnika. Dodatkową atrakcją było safari zoo, gdzie dzieci oglądały zwierzęta, a nawet miały okazję je nakarmić. Przedszkolaki  wróciły do przedszkola zmęczone ale szczęśliwe i zafascynowane  ogromem  wrażeń.

We wtorek odbyło się wyjście na lody do restauracji „Zamkowa”, niestety plany pokrzyżowała burza i “Smerfy” musiały uciekać przed deszczem do przedszkola, co okazało się wielką frajdą dla naszych maluszków. Jednak   ”co się odwlecze to nie uciecze” – lody były również w środę.

W środę dzieci oglądały spektakl  teatralny „Rodzice dzieciom”, pokazujący perypetie  ich ulubionych postaci z bajek. Tarzan, Królowa Śniegu, Śpiąca Królewna, Baba Jaga, Kopciuszek oraz Książe brali udział w castingu, który był  przezabawny i wprowadził dzieci w nieznany im do tej pory świat bajki.

Kolejny dzień Tygodnia Dziecka  miał miejsce w kinie Goplana w Połczynie Zdroju. Przedszkolaki  obejrzały film pt.”Rico prawie bocian”. Po powrocie z kina w przedszkolu  czekała na dzieci wielka niespodzianka!  Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom mnóstwo prezentów z okazji Dnia Dziecka. Były to trampoliny, magiczna plastelina, klocki, książki, nowe zabawki na plac zabaw,  puzzle i gry. Dzieci były wniebowzięte!

W piątek odbył się Piknik Rodzinny „Rodzina razem się trzyma”, podczas którego dzieci wraz z rodzicami brały udział w konkurencjach sportowych, malowaniu twarzy, oraz zajadały się pysznymi szaszłykami owocowymi z czekoladą.  Milusińscy dali pokaz swoich umiejętności wokalnych i tanecznych. Rodzice wielkimi brawami nagrodzili pokaz karate, który przygotowały starszaki pod okiem pani Ani, a waleczna instruktorka Karate wraz z panem Łukaszem Kowalczykiem zaprezentowali jak można wykorzystać  umiejętności karate dla celów samoobrony.

Tydzień dziecka zakończył się przedstawieniem „Czerwony Kapturek”. Tym razem w role aktorów wcieliły się panie z przedszkola.  mimo przebrań i charakteryzacji przedszkolaki bez problemu rozpoznały swoje panie i z wielkim zaangażowaniem włączyły się do aktywnego udziału w spektaklu.