białogardzcy policjanci przeprowadzili działania kontrolne mające na celu sprawdzenie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Takie kontrole prowadzone są przez mundurowych w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Dzięki udaremnieniu dalszej jazdy osobie, która kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości, można zapobiec tragedii, zmniejszyć ilość ofiar drogowych a także uratować ludzkie życie.
W trakcie dzisiejszej akcji prowadzonej w Białogardzie na ulicy Kołobrzeskiej, policjanci przebadali 350 kierowców. Badanie przeprowadzano za pomocą urządzenia „AlcoBlow”, które w kilka sekund analizuje pomiar powietrza wydychanego przez kierowcę i natychmiast wskazuje stan trzeźwości.
Funkcjonariusze podczas kontroli nie zatrzymali kierujących pod wpływem alkoholu. Działania takie będą przeprowadzać cyklicznie. Zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Ponadto niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł kiedy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.