Szczypiornistki Energi AZS w najbliższy weekend czeka kolejne trudne spotkanie. Podopieczne Anity Unijat zmierzą się w sobotę 1 października we własnej hali z Vistalem Gdynia.

Zespół z Gdyni rozgrywki rozpoczął w fantastycznym stylu na inaugurację pokonał Zagłębie Lubin na wyjeździe 29:24. Następnie przed własną publicznością szczypiornistki Vistalu wygrały z MKS Selgros Lublin 23:20 i w ostatnim ligowym meczu rozbiły UKS PCM Kościerzyna 34:18.

Koszalinianki sezon rozpoczęły pokonania KPR Jelenia Góra 34:30 i 35:21 KPR Kobierzyce. Niestety w dwóch następnym meczach Energa AZS nie sprostała wymagającym rywalkom. Najpierw zawodniczki z Pomorza Środkowego uległy we własnej hali Zagłębiu Lubin 23:26, a w ostatni weekend w Szczecinie poległy w derbowym pojedynku Pogoni Baltica 23:31.

W poprzednim sezonie Vistal dwukrotnie pokonał Energę AZS. W Gdyni gospodynie wygrały 34:28, zaś w Koszalinie padł wynik 22:25 dla zespołu z Trójmiasta. Akademiczki sezon 2015/16 zakończyły na piątej lokacie, zaś ich najbliższe rywalki finiszowały na trzeciej pozycji.

Defensywa koszalińska będzie musiała uważać na niezwykle groźną Monikę Kobylińską, która w zaledwie trzech pojedynkach rzuciła 24 bramek. Tyle samo trafień, co Kobylińska ma Romana Roszak, ale rozegrała o jeden mecz więcej. W Enerdze AZS, równie skuteczne są jeszcze Monika Michałów z 20 bramkami i Valiantsina Nestsiaruk, która ma na koncie 18 goli. Dodajmy, że w Vistalu 17 bramek na swoim koncie zgromadziła Katarzyna Janiszewska.

Spotkanie odbędzie się 1 października w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej o godzinie 17:00.