Rozpoczęła się coroczna akcja „Znicz”. Policjanci kontrolują kierowców, patrolują drogi w pobliżu cmentarzy, a także tereny nekropolii, które w tym czasie przyciągają złodziei. W akcji wraz z policjantami uczestniczą strażnicy miejscy.

Już od piątku policjanci pełnią służbę na i przy cmentarzach, gdzie panuje wzmożony ruch w związku z Dniem Wszystkich Świętych. Niestety w tym okresie dochodzi bardzo często do wielu wypadków, kolizji, a także przestępstw, głownie kradzieży.
– Wokół cmentarzy panuje wzmożony ruch pojazdów, a piesi często nagle wchodzą na jezdnię. Zagrożenie stanowią zmienne warunki pogodowe, ale przede wszystkim nieprzestrzeganie przepisów przez kierowców oraz jazda pod wpływem środków niedozwolonych. To ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Ponadto nie dla wszystkich ten czas jest okresem zadumy, dla złodziei to czas wzmożonej pracy. Szczególną uwagę zwracamy na podejrzanie zachowujące się osoby – mó1)i kom. Łukasz Famulski z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.
W przypadku korków, policjanci z drogówki na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie nekropolii będą ręcznie kierowali ruchem.
Policjantom w działaniach „Znicz 2017” pomagają jak co roku strażnicy miejscy.
– Od soboty szczególnie patrolujemy okolice cmentarzy, natomiast przez cały najbliższy tydzień na cmentarzach będą stałe patrole Straży Miejskiej – mówi komendant Wiesław Dubij.
W zeszłym roku policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących i interweniowali na miejscu 18 kolizji. Odnotowano też wypadek drogowy, w którym jedna osoba została ranna. Doszło do niego w Stargardzie na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Szczecińskiej i Wileńskiej.
Akcja „Znicz 2017” potrwa do 2 listopada włącznie.