Białogard, to po Stargardzie, Szczecinie i Połczynie-Zdroju kolejne miejsce na mapie województwa zachodniopomorskiego, które odwiedza wystawa pt. „500 lat ekslibrisu w Polsce”  przygotowana przez Książnicę Stargardzką.

W Białogardzie wystawę można oglądać w Izbie Tradycji Regionalnej. Ekspozycja „500 lat ekslibrisu w Polsce” to zbiór prac międzynarodowych twórców ze zbiorów Książnicy Stargardzkiej. Na wernisażu obecni byli dyrektor Książnicy Stargardzkiej Krzysztof Kopacki oraz kurator wystawy Ryszard Baloń, który wprowadził gości w arkana niezwykłej sztuki miniatur. Prezentację multimedialną dla zgromadzonych gości, dotyczącą historycznych kontekstów ekslibrisu, przedstawił Andrzej Puławski.
Białogard jest już czwartym miastem, w którym prezentowana jest stargardzka wystawa. – To swoista trasa wystawowa, gdzie Miasto Stargard prezentuje wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie sztuki. Mam nadzieję, że Białogard nie będzie ostatnim miastem, gdzie trafiły stargardzkie zbiory ekslibrisów – mówi dyrektor Krzysztof Kopacki.