w Świnoujściu przebywali z wizytą przedstawiciele producentów filmu Młode Wilki 3. Jej szef Bogusław Job, reprezentujący spółkę Combat Films przekazał na ręce Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza jeden z najbardziej strzeżonych w ostatnim czasie scenariuszy, właśnie sequelu, kultowego w latach 90-tych i do tej pory, filmu Młode Wilki.

Pierwsza część „Młodych wilków” w reżyserii Jarosława Żamojdy weszła na ekrany kin w 1995 roku. W 1997 został nakręcony prequel o tytule “Młode wilki 1/2” (na zdjęciu kadr filmu). Filmy odniosły duży sukces.

Od kilku lat mówiło się o powrocie “Młodych Wilków”.

Wiele scen, których kręcenie rozpocznie się pod koniec lipca bieżącego roku zostanie nakręconych w Świnoujściu – powiedział Bogusław Job. – Młode Wilki 3, podobnie jak jego poprzednie części, będzie filmem dynamicznym, pełnym dramaturgii, zwrotów akcji, nowoczesnych ujęć. Biorąc pod uwagę zainteresowanie jakim już cieszy się jego zapowiedz, jestem przekonany, że stanie się jednym z przebojów kinowych, zarówno dla tych, którzy żyli filmami wcześniejszymi, jak i nowej ,spragnionej dobrych filmów akcji publiczności. To, że tak piękne i tak rozwijające się w ostatnich latach miasto zagra w tym filmie nie jest przypadkiem, a  będzie to na pewno udana, trwała reklama zachęcająca do odwiedzenia Świnoujścia.

W nowej odsłonie Młodych Wilków zagra plejada znanych gwiazd polskiego kina. Obok nich wystąpią aktorzy młodego pokolenia.

Znajdzie się również miejsce dla wielu statystów, którzy będą się mogli zobaczyć na dużym ekranie – dodaje Bogusław Job.

Prapremiery filmu planowane są na początku przyszłego roku w Szczecinie i Świnoujściu.