Sąd w Świnoujściu wydał wyrok w wobec 41-letniej obywatelki Niemiec, która dwa dni temu będąc w stanie nietrzeźwości spowodowała kolizję, a następnie naruszyła nietykalność cielesną interweniującej policjantki. Kobieta została skazana w dwa dni po zderzeniu, została rozliczona w trybie przyspieszonym.

Policjanci patrolujący miasto zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Kierująca mazda jadąc z przeciwnego pasa ruchu widząc interwencje policyjną na drodze zwolniła. Natomiast jadąca za nią 41-letnia obywatelka Niemiec nie zareagowała prawidłowo na sytuację na drodze i wjechała w tył mazdy. Mimo, iż to ona odpowiedzialna była za kolizję, gdy opuściła swój pojazd miała pretensję do innych uczestników zdarzenia. Awanturowała się przy tym i zachowywała agresywnie.
Mundurowi podjęli interwencję wobec agresorki, ta jednak nie reagowała na polecenia policjantów a swoją agresję skierowała na interweniującą funkcjonariuszkę. Zaczęła szarpać policjantkę, a nawet uderzać pięściami.  41-latka została zatrzymana, badanie wykazało ponad 2,20 promila alkoholu w jej organizmie. 
Po nocy spędzonej  w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu zatrzymana usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszki oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Ponadto kobieta obwiniona została za spowodowanie kolizji. Obie te sprawy w trybie przyspieszonym zostały skierowane do sądu. 
Dwa dni po zatrzymaniu wobec oskarżonej zapadł wyrok skazujący ją na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Został wydany również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 7 lat oraz zasądzone 1000 zł nawiązki na rzecz policjantki.
Za kolizję  sąd ukarał Niemkę grzywną w wysokości 1000zł.