Chemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:0. Policzanki są liderem tabeli ORLEN Ligi. 

Developres zaczął od agresywnej zagrywki w Malwinę Smarzek. Przyjmująca Chemika jednak dzielnie radziła sobie z ostrzałem rzeszowianek. Kluczem do zwycięstwa pierwszej partii była gra w obronie. Najpierw świetnie kilka ataków podbiła Anna Werblińska, chwilę później cały zespół dobrą grą w polu dawał sobie okazje do kontry. Te na punkty zamieniały m.in. Smarzek i Stefana Veljković, dzięki czemu  policzanki zwyciężyły do 19.

Rzeszowianki lepiej weszły w drugą partię, szybko uzyskały trzypunktowe prowadzenie. Sytuacja jednak błyskawicznie się zmieniła. Serię trudnych zagrywek posłała Joanna Wołosz, Chemik zdobył siedem punktów w jednym ustawieniu. Dodało to policzankom sporo pewności siebie. Po kilku kontrach i błędach rywalek gospodynie prowadziły 16:9 i dowiozły przewagę do 25 punktu.

Dziesięciominutowa przerwa nie zmieniła obrazu gry. Policzanki świetnie broniły, a następnie umiejętnie punktowały w kontrataku. Rozsądnie piłki rozprowadzała Joanna Wołosz, którą wybrano najlepszą zawodniczką spotkania. Chemik zwyciężył szesnasty mecz w bieżącym sezonie i z kompletem wygranych prowadzą w tabeli ORLEN Ligi.

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:19, 25:16, 25:16)

Chemik: Veljković (13), Gajgał-Anioł (7), Werblińska (9), Smarzek (14), Wołosz (3), Zaroślińska (13), Krzos (l.) oraz Jagieło, Blagojević. Bełcik.

MVP: Joanna Wołosz

 

źródło: http://www.chemik-police.com/