W wyniku ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku przetargu świnoujskie promy obsługujące przeprawę Warszów i Centrum otrzymały nowe systemy radarowe oraz kompasy satelitarne GPS. Wykonawcą zamówienia,, wyłonionym w przetargu, była firma Alphatron Marine Poland ze Szczecina, a nad zgodnością inwestycji z przepisami czuwali przedstawiciele Polskiego Rejestru Statków. Zainstalowano sprzęt japońskiej firmy Japan Radio Company: radary morskie JMA-5312-6 oraz kompasy JLR-21.
Zakres prac obejmował m.in.: wykonanie i zamocowanie nowych masztów antenowych na promach typu „Bielik” oraz dostosowanie obecnych masztów na promach typu „Karsibór”,  instalację anten radarowych, instalację podzespołów, monitorów, klawiatur, procesorów poszczególnych systemów w sterówce, integrację radarów z nowymi kompasami satelitarnymi oraz z będącymi w użyciu odbiornikami AIS, instalację map elektronicznych firmy C-MAP w radarach oraz przeszkolenie załogi w zakresie obsługi montowanych urządzeń.

Jak mówi Arkadiusz Płowczyk koordynator inwestycji ze strony Alphatron Marine Poland: – Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować ten ciekawy projekt. Pozwolił nam na sprawdzenie się nie tylko od strony technicznej, ale także logistycznej. Dzięki doświadczeniu naszych pracowników i bardzo dobrej współpracy z Żeglugą Świnoujską w zakresie planowania prac, wykonaliśmy zadanie w terminie. Jesteśmy dumni, że na wszystkich promach Żeglugi Świnoujskiej obracają się teraz anteny z logo JRC/Alphatron.
Dyrektor Żeglugi Świnoujskiej Jerzy Barczak podkreśla, że radary znacznie podniosą bezpieczeństwo przepraw dla pasażerów. Głównie dotyczy to żeglugi w trudnych warunkach atmosferycznych i ograniczonej widoczności.